אוכל באוקראינה

אוכל באוקראינה

האוכל האוקראיני אינו זר לתייר הישראלי. מאכלים אוקראיניים שזורים במטבח הישראלי השורשי ומוכרים היטב גם למי שלא גדל במטבח המזרח אירופאי הקלאסי . אוכל אוקראיני מסורתי מזמן לתייר הישראלי שפע מאכלים ומסעדות ביתיות באוקראינה עם מאכלים אוקראינים שישאירו לכם טעם גם אחרי טיול באוקראינה. 

תפוח אדמה המלך של האוכל האוקראיני 

תפוח אדמה זה כל הסיפור ! תפוחי האדמה הם הלב של התפריט האוקראיני . תמצאו אותם בכל תבשיל , בכל חלקה שבה כפריים מגדלים גינת ירק , במרכולים תמצאו אותם במצב של רגע אחרי שהוציאו אותנו מהאדמה מכיוון שרוב קטיף תפוחי האדמה באוקראינה עשה באופן ידני ולא באמצעות מיכון חקלאי. אז תתכוננו כי אין מאכלים אוקראינים בלי תפוח אדמה ! 

תפוח אדמה אוכל באוקראינה

תפוח אדמה אוכל באוקראינה צילום wesave ©

מחירי אוכל באוקראינה 

מחירי האוכל באוקראינה הם זולים מאד ! המחיר של כריך וקפה בישראל תמצאו באוקראינה מסעדות תיירים מעולות ומסעדות מקומיות באוקראינה עם אוכל מעולה  , טרי טרי המשלב מטבח אוקראיני מסורתי לצד מאכלים המוכרים לנו מהמטבח הישראלי והאירופאי. באוקראינה מבקרים בשנה 23 מליון תיירים ממזרח אירופה וכן תיירים ממרכז אירופה המגלים את הפנינה של מזרח אירופה וכמובן את אוכל אוקראיני מסורתי. 

מחיר ארוחת צהריים מסעדה מקומית באוקראינה 

החל מ 10 ש"ח ועד 50 ש"ח למסעדות במרכזי הערים 

מרק קונסומה משובח במסעדות פשוטות

אני חובב מרקים ! מרקים טריים עם ירקות , מרקים בכל מיני צבעים ולכן אני מאד אוהב את המסעדות באוקראינה . לצד מאכלים מסורתיים ומרק בורשט בכל מסעדת תיירים באוקראינה תמצאו מרק קונסומה משובח אשר בישראל מוגש לעיתים רק בבתי מלון יוקרתיים. הקונסומה הוא ציר בקר וירקות צלול לחלוטין כמו מים מינרלים . האוקראינים מטפחים את הסולידריות שלהם באמצעות האוכל ולצד הקונסומה הם יגישו אחר כבוד לצד מרקי בורשט טריים עם ירקות גינה שכל כפרי מגדל ליד הבית - כרוב , תפוח אדמה וגזר 

אוכל באוקראינה גן עדן של קונדיטוריות 

עמי ותמי היו מתרגשים ממלכת הקונדיטוריות והעוגות שהם היו מוצאים באוקראינה. בכל פינת רחוב באוקאינה תמצאו קונדיטוריות עם עוגות מפוארות במראה ועשירות בטעם. מומלץ מאד לשבת במקום ולקחת מנות קטנות של מספר מאפים ועוגות לצד כוס קפה או תה שחור שמאד מקובל באוקראינה. החויה הקולנירית תלווה אתכם הרבה אחרי הטיול . והטיפ הכי חשוב שלי על אוכל באוקראינה הוא לחפש את האוכל הפשוט , של העם , של האנשים הפשוטים . יש בו המון טעם והמון היסטוריה מקומית . מסעדות לפצניות יש לנו בישראל מספיק 

אוכל באוקראינה צילום wesave ©

אוכל באוקראינה צילום wesave ©