איילון צפון נתיב תחבורה ציבורית חדש

איילון צפון נתיב תחבורה ציבורית חדש

תחזיקו חזק אתם עומדים לנסוע בנתיב תחבורה ציבורי שאמור להיות פנוי ביחס לנתיבים האחרים. זה לא יעלה לכם כסף ואמור לעזור לכם להגיע מהר לעבודה . התנאי היחיד – אתם צריכים לצרף נוסע נוסף לנסיעה ! הנה כל מה שצריך לדעת על הרפורמה החדשה בנתיבים הציבוריים איילון צפון נתיב תחבורה ציבורית חדש

איילון צפון נתיב תחבורה ציבורית חדש נתיב פלוס

איילון צפון נתיב תחבורה ציבורית חדש נתיב פלוס קארפול

לנסוע לבד בפקק נתיב קארפול חדש נתיב פלוס

מהפכת נתיב פלוס יאפשר לרכבים עם שני נוסעים לפחות לנוע בנתיב ייעודי , בו התנועה צפויה להיות צפופה פחות מאשר ביתר הנתיבים הפקוקים של נתיבי איילון בבוקר. מגיעים מהר יותר לעבודה , מבזבזים פחות דלק וכולם מרווחים.

מה זה קארפול carpool

שיטת הקארפול עומדת ביסוד התפיסה שעל מנת להינות מהטבה משמעותית מחיסכון בדלק וזמן נסיעה , אנשים יעדיפו לנסוע ביחד. החברה בתמורה תקבל פחות רכבים על הכביש , פחות זיהום אוויר ויותר פריון . זה עסק אמיתי של winwin .

מה ההבדל בין נתיב פלוס לנתיב רב תנועה

נתיב פלוס הוא נתיב המיועד לתנועה מהירה של רכבים בהם יש יותר מאשר אדם . הוא יהיה מוגדר בפועל בכביש החוף ובנתיבי איילון. חשוב ללמוד היטב את הכללים להינות מהיתרונות ולא להיות חשוף לקנסות.

כביש החוף נתיב פלוס לעומת איילון מה התנאים לנסיעה בנתיב המהיר 

התנאים לנסיעה בנתיב פלוס נתיבי איילון – נוסע פלוס נהג

נתיב פלוס כביש החוף – 2 נוסעים פלוס נהג

בשיטה זו מקווה הממשלה לגרום שפחות רכבים ינועו על הכביש .

שיטת קארפול הופיעה כבר בתאוריות כלכליות באמצע המאה הקודמת. זוכרים את הסרט נפלאות התבונה . אז כן זה ההוא שהגה את כל הרעיונות האלו . Carpooling שואפת לחסוך במשאבים לחברה ולפרט על ידי הוא שיתוף של נסיעות ברכב אחד כך שיותר מאדם אחד נוסע במכונית, ומונע את הצורך שאחרים יצטרכו לנסוע למקום בעצמם.

סטנדרט רכב צמוד פקק את ישראל 

לא מעט מהעומס על הכבישים נוצר מסטנדרט התגמול בישראל . רכב צמוד לכל פועל כבר מזמן הפך לסמל סטטוס בהייטק הישראלי ( בחול זה ממש לא כך ) . הנסיעה ברכב חברה הפכה לסוג של מעמד בחברה. מספיק לנסוע בבוקר בדרכים לאזורי התעסוקה בו מצויות חברות תוכנה ולצפות בכל הרכבים בהם נוסע אדם אחד לבד עם לוגו החברה על הכנף האחורית . מהיום זה פחות משתלם.