איך בוחרים ילקוט לבית הספר? הטיפים שאתם חייבים להכיר

איך בוחרים ילקוט לבית הספר? הטיפים שאתם חייבים להכיר

לקראת השנה החדשה חנויות מכשירי הכתיבה, רשתות הסטוק ואתרי המכירות מציעים לנו אין ספור תיקים וילקוטים. אך כיצד נדע לבחור איזה תיק הוא לא רק יפה אלא גם עומד בכל תקני הבריאות והבטיחות? מבולבלים? הכתבה הזו היא בדיוק עבורכם. איך בוחרים ילקוט לבית הספר? הטיפים שאתם חייבים להכיר. חוזרים ללימודים 2022 איזה תיק נבחר לילדים המלצות וטיפים חשובים.

איך בוחרים ילקוט לבית הספר

איך בוחרים ילקוט לבית הספר

בארץ או בחו"ל- האם כדאי לקנות תיקים באתרי קניות מחו"ל ששולחים לישראל? 

הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה מדגיש כי מוצרים הנרכשים באמצעות חנויות אינטרנטיות בחו"ל, אינם נבדקים בשלבי יבוא להתאמתם לתקנים הרשמיים ואינם מפוקחים על ידי מינהל התקינה.

עוד באתר- ברכות לתלמידים חזרה ללימודים

מה חשוב לבדוק בתיק של תלמיד כיתה א?  

בקניית ילקוט לתלמידי כיתות א' עד ד' יש לוודא ולהתייחס לדגשים הבאים:

הילקוט צריך לכלול סימנים בצורה ברורה בנושאים הבאים:

  • כל ילקוט/תיק בית ספר יסומן בעברית בפרטים אלה: שם היצרן וארץ הייצור או שם היבואן וכתובתו. ילקוטים המיועדים לתלמידי כיתות א' עד ד' יסומנו במילים "ילקוט המיועד לתלמידי כיתות א' עד ד'", כנדרש בתקן רשמי החל על ילקוטים אלה.
  • יש לוודא, כי מצורף לילקוט עלון הסברה בדבר משקלו והשימוש הנכון בו, כולל הוראה שמשקל הילקוט, לרבות תכולתו, לא יהיה גדול מ-15% ממשקל התלמיד. זאת אומרת שאם התלמיד שוקל 50 ק"ג המשקל המקסימלי בתיק בית הספר יהיה לא יותר מ 7.5 ק"ג.
  • רצועות התיק- יש לשים לב כי רצועות הילקוט, הבאות במגע עם הכתפיים, תהיינה רחבות ומרופדות. שולי הכתפיות לא יהיו חדים.
  • מה אומר התקן לגבי תיקים ללימודים? התקן דורש שגב הילקוט יהיה קשיח ומרופד, שלא יהיו בילקוט חלקים שילחצו על חלק כלשהו של גוף התלמיד, ולא יהיו חלקים העלולים לגרום לפצעים כלשהם.
  • יש לוודא כי התפרים של הילקוט מכוסים בסרט, כדי למנוע את פרימת התפרים.
  • יש לבדוק כי הרוכסנים של הילקוט נפתחים ונסגרים כראוי.
  • האם תיק בית ספר צריך לכלול מחזיר אור ? כן! יש לוודא קיום של סרטים מחזירי האור בחלקו הקדמי, בצדי הילקוט ובגבי הכתפיות. רוחבם של הסרטים מחזירי האור יהיה 2.5 ס"מ לפחות.
  • האם ילקוט צריך להיות אטום למים. כן זו תכונה חובה.
  • ומה באשר לגשם?. ילקוט חייב להיות אטום למים.

מתי חוזרים ללמוד 2022

הלימודים בגני הילדים, בבתי הספר היסודיים, בבתי הספר העל־יסודיים ובכיתות י"ג-י"ד יחלו ביום חמישי. מתי לפי לוח שנה עברי? ה' באלול התשפ"ב, 1.9.2022, בשעה הראשונה על פי מערכת השעות הקבועה.