בחירות לכנסת המחנה הציוני בדרך לפירוק

בחירות לכנסת המחנה הציוני בדרך לפירוק

ההתארגנות לקראת בחירות 2019 כבר בעיצומה והדי ההתרחשויות במחנה הציוני כבר מהדהדים. היום התבשרנו על רצונם של מספר חברי סיעה להקים מפלגה חדשה . בחירות לכנסת המחנה הציוני בדרך לפירוק סרט ידוע מראש

בחירות לכנסת המחנה הציוני בדרך לפירוק דיווחים על רצונים של חברי כנסת מהמחנה הציוני לצאת לבחירות בסיעה נפרדת מאיימים על שלמות המחנה הציוני

בחירות לכנסת המחנה הציוני בדרך לפירוק מחדש 

המחנה הציוני הוא למעשה איחוד של מפלגת העבודה שפעם כולנו קראנו לה המערך ועוד מספר סיעות שצורפו או חזרו אליה לאחר סיבוב בחירות מחוץ לאכסניה . את המחנה הציוני מוביל כיום אבי גבאי כאשר ציפי לבני היא יושב ראש האופוזיציה בפועל.

מפלגת העבודה המחנה הציוני נמצאת כבר שנים רבות במדבר האופוזיציה. על גיחות קלות לקואליציה היא למעשה מפלגת אופוזיציה ויש מי שיטען שהמחנה הציוני או מפלגת העבודה בשמה המקורי אבדה את הרלוונטיות שלה בציבוריות הישראלית.

מערכת הבחירות 2019 היא מבחן גדול למחנה הציוני. מבחן עוד יותר גדול לאבי גבאי שהסקרים אינם מנבאים לו ניצחון על בנימין נתניהו .בינתיים הציבור עסוק בסוף שנת המס והגשת תביעות למס הכנסה שלילי .

עברו של גבאי  בתחום העסקי בתפקיד מנכ"ל בזק בינלאומי וכן מנכ"ל בזק והשכר שקבל בתפקידים אלו עומדים לו לרועץ בתחום החברתי . מי שהרוויח ( ביושר ובדין ) סכומי עתק כאלו לא יכול לייצג שכבות חלשות. לדעתי .

המחנה ציוני פריימריס ואז פירוק לגורמים 

למחנה הציוני היסטוריה של פירוקים והרכבות . מפלגת לגו אם תרצו. יושבי הראש התחלפו בה במשך שנים בקצב מסחרר . כל יושב ראש מפלגה שהפסדי בבחירות החל הביתה או נבעט החוצה . כעת מבשרים אתרי אינטרנט על רצונם של מספר חברים להקים סיעה חדשה אתה ירוצו לכנסת הקרובה. .

זו לא תהיה הפעם האחרונה במפלגת הלגו הציוני. במהלך לפני ואחרי הפריימריס במפלגת העבודה  , שפעם הייתה מציבה מועמדים לפי החלטת ועדה מסדרת יהיו עוד מקור נרחב לעזיבות , חכים נעלבים , חכים עוזבים ומצטרפים מפתיעים . יהיה מעניין !

 

תאריך הבחירות לכסנת ה 21 בהצעת החוק נקבע ל 09/04/2019  קצת לפני יציאת מערכת החינוך לחופשת פסח וליל הסדר 2019 .