ביטול טיסות חוק הגנת הצרכן

ביטול טיסות חוק הגנת הצרכן

שנת 2020 נפתחה בצורה סוערת מבחינת כמות ביטולי הטיסות והנופשים לאירופה ולמזרח הרחוק. בהלת הקורונה ושאיפה למנוע מקרים חדשים. בעמוד זה נציג את ביטול טיסות חוק הגנת הצרכן כיצד ניתן לקבל החזר על ביטולי טיסות , מחירי טיסות זולות לחול ופיצוי בגין איחור לטיסות מהארץ ובאירופה לפי כללי האיחוד האירופי.

הכלל הפשוט – מהיכן יצאה הטיסה

כאשר אנו ניגשים לברר זכאות לפיצוי בגין ביטול טיסה או קבלת פיצוי בגין טיסה שאחרה התנאי הבסיסי הוא מהיכן יצאה הטיסה. טיסות שיצאו מישראל כפופות לחוק הישראלי ואילו טיסות שיוצאות ממדינות האיחוד האירופי כפופות לתקנות הנהוגות באיחוד.

חוק ביטול טיסה עבור שירותים שנרכשו בישראל

ביטול טיסה אפשרי במסגרת חוק הגנת הצרכן. מדובר בטיסות שנרכשו על ידי צרכן ישראלי . הביטול מתאפשר הודות לתיקון בחוק מתחילת 2019 שבמרכזו ביטול עסקת מכר מרחוק לרכישת שירותי תיירות. על הספק להגיש ללקוח 2 אפשרויות רכישה . הראשונה עם זכות לביטול בהתאם לחוק בישראל . השנייה לפי מדיניות ביטול מוצרים של ספק שירותי התיירות . 

ככל שנדרשת הוכחה לגילוי הנאות , חובת ההוכחה היא נותן השירות. נסו להיזכר מתי בפעם האחרונה מוקדן בחברת תיירות הציע לכם 2 חלופות ביטול ? למשל באתר בוקינג יש אופציות להשכרת בתי מלון – עם ביטול וללא ביטול.

  1. עבור עסקת מכר מרחוק כמו מכירה טלפונית או מכירה באתר אינטרנט ניתן לבטל עד 14 ימים לפני הטיסה.  אך לא פחות מ 7 ימי עבודה טרום הטיסה.  אז הלקוח ישלם 5% ממחיר הטיסה או 100 שח כנמוך. ייתכן ויהיו רכיבי עלות שלא ניתן יהיה לקבל חזרה כמו דמי הזמנה , דמי השד יודע מה וכיוצאים באלה.
  2. על טיסה שנרכשה לא מרחוק ( פנים מול הפנים אצל סוכן נסיעות למשל ) ניתן לבטל עד 14 יום מביצוע העסקה או מיום קבלת מסמכי גילוי נאות לביטול עסקה

כיצד ניתן לקבל החזר אם חברת התעופה לא מוכנה להחזיר

בישראל מנגנון השבת הכספים פועל בצורה מסורבלת יחסית , בעיקר בהיעדר מנגנון פיצוי ייעודי שאליו יהיו כפופות חברות התיירות וחבל. זה בניגוד לחמה שקורה באיחוד האירופי . הדרך לקבלת הכסף בישראל במקרים כאלו , ארוך מעט יותר , והוא בעיקר באמצעות בית משפט לתביעות קטנות.

 

ביטול טיסות חוק הגנת הצרכן 2020 פיצוי לנוסע ביטול ואיחור בטיסה כמה ומתי מגיע לך כסף מחברות התעופה לפי מקום המראת הטיסה האיחור והביטול כסך נטו. דמי ביטול טיסה – האם אפשר לבטל טיסה ולקבל את כסף בחזרה? דמי ביטול כרטיס טיסה החזר כספי על ביטול טיסה