ברכת הכהנים 2021 סוכות תאריך, שעות, הסדר חניה

ברכת הכהנים 2021 סוכות תאריך, שעות, הסדר חניה

בחול המועד סוכות מתקיים אחד מהמנהגים היפים והמרהיבים במסורת היהודית בארץ ישראל. כל המידע ברכת אודות הכהנים 2021 סוכות תאריך, שעות, הסדר חניה חול המועד סוכות ירושלים. מגזין חול המועד אטרקציות ואירועים ברחבי הארץ. מקור מידע אתר התיירות של ירושלים itraveljerusalem

ברכת הכהנים 2021 סוכות תאריך

ברכת הכהנים 2021 סוכות תאריך

מדי שנה לוקחים בטקס המרשים עשרות אלפי מתפללים. האירוע מרכז תשומת לב בישראל ובעולם הודות לשחזור אווירת  ימי המקרא של בית ראשון ובית שני. הטקס נערך לא רחוק ממתחם עיר דוד הסמוך לכותל מה שמוסיף לאווירה המיוחדת והרוחנית.

חול המועד סוכות תאריכים השנה

השנה חופש סוכות 2021 תשפ"ב מתחיל בתאריך 20/09/2021
חופשת סוכות מסתיימת בתאריך 29/09/2021
חוזרים לבתי הספר וגני הילדים ב30/09/2021

עוד באתר – מה עושים בסוכות 2021

מתי מתקיים טקס ברכת הכהנים 2021?

23 בספטמבר 2021 בין השעות 08:45 – 10:45,י"ז בתשרי חול המועד סוכות תשפ"ב

מה מקור הטקס? ממתי חוגגים את ברכת הכוהנים? 

ברכת הכהנים המתקיימת ברחבת הכותל המערבי באחד מימי חול המועד סוכות וחול המועד פסח היא מסורת ארוכת שנים. במעמד זה משתתפים מאות כהנים המברכים את עשרות אלפי המתפללים בברכה המסורתית.

מי שהנהיג את את הטקס מאז 1970 ( בזמן מלחמת ההתשה) הוא הרב מנחם מנדל גפנר, תושב העיר ירושלים שכאב את המציאות בישראל באותה התקופה, והחליט לייסד את המנהג.

טקס ברכת הכוהנים מופיעה בתורה בספר במדבר במסגרת ציווי על הכהנים לברך את בני ישראל. היא מורכבת משלושה פסוקים ועל כן נקראת גם "ברכה משולשת".

נוסח ברכת הכהנים 

וַיְדַבֵּר ה' אֶל מֹשֶׁה לֵּאמֹר: דַּבֵּר אֶל אַהֲרֹן וְאֶל בָּנָיו לֵאמֹר: כֹּה תְבָרְכוּ אֶת בְּנֵי יִשְׂרָאֵל אָמוֹר לָהֶם:
יְבָרֶכְךָ ה' וְיִשְׁמְרֶךָ.
יָאֵר ה' פָּנָיו אֵלֶיךָ וִיחֻנֶּךָּ.
יִשָּׂא ה' פָּנָיו אֵלֶיךָ וְיָשֵׂם לְךָ שָׁלוֹם.
וְשָׂמוּ אֶת שְׁמִי עַל בְּנֵי יִשְׂרָאֵל, וַאֲנִי אֲבָרֲכֵם.

צפו בווידאו סוכות 2021 ברכת הכוהנים 

מידע מלא על אירועי החג בירושלים תשפ"ב. אירועים בעיר דוד, מיתג אור קולי מרשים על חומות עיר דוד הללויה. ועוד עשרות אטרקציות וטיולים ברחבי הארץ במהלך חול המועד. המלצות מה עושים עם הילדים בסוכות. היכן יש טיולים מאורגנים חינם בסוכות.