הסרטים הישראליים הטובים ביותר שלי

הסרטים הישראליים הטובים ביותר שלי

קולנוע ישראלי תמיד היה הפייבוריט שלי. קולנוע צרפתי מעולם לא עניין אותי , הקולנוע הצ’כי תמיד היה נראה לי טחרני מדי, עם תעשיית הקולנוע האמריקאי יש לי דיאלוג ארוך. אבל הקולנוע הישראלי היה ונשאר אהבתי הגדולה. בחרתי ברשימה הזו את 3 הסרטים האהובים עלי ביותר מתוך רשימת סרטי קולנוע ישראלי . ויש גם בורקס !

למה בחרתי אותם כשלושת סרטי הקולנוע האהובים עלי ? בעיקר שבגלל שהם עדיין רלוונטיים להיום. רק היום של רווח הוא צליל הגעגעוע שמשמיעה ישראל של היום. המלאך היה שטן הוא האומץ והיומרה ליצור מחוץ למרכז ונפלתי סימן טוב הוא בדיוק האיש משולי החברה , שמחכה בפינה לטרף הבא.

ימי התום והאהבה הפשוטה רק היום עם זאב רווח

תנסו לנסוע על החוף של תל אביב עם אופנוע כמו בסצינת הסיום של רק היום. סרט הביכורים של הבמאי זאב רווח. יצירת קולנוע שמחזיקה את הזמן עם השיניים. האנשים הפשוטים של פעם , הסולידריות של האנשים הפשוטים מהשוק. המילים הפשוטות , הדרך לירושלים. געגועים לישראל של פעם. למרות שאתם בטח יודעים , אף לא היה כמו פעם.

המלאך היה שטן הרבה בגלל האיך

בעירנו הקטנה הייתה ספריית וידאו. מדף הסרטים הישראלים היה עמוס בסרטי בורקס, מציצים של אורי זהר ואחד שתמיד היה על המדף ואף לא היה צורך להמתין עבורו. לא הרבה אני זוכר מהתוכן. אבל הרבה מאד מאווירת בואו נעשה סרט מכלום. עשרים שנה אחר כך וכמה שנים לאחר שקבל את התואר הסרט הישראלי הגרוע בכל הזמנים הוא זכה למחווה תיעודית . הנה גם לנו יש סרט קאלט .

אלף נשותיו של נפתלי סימן טוב ריטה ויוסי פולק

יש לי חיבה לכתיבה של דן בניה סרי. יותר מזה יש לי חיבה לקולנוע שמככבים בו שחקנים תיאטרון או זמרים שקולנוע הוא לא לחם חוקם. ירושלים של פעם , סודות ושקרים, שולי החברה פוגשים את שולי האימה. ורק נפתלי סימן טוב בדרך לעוד אשה לא כל מרוצה.