הפחתת מזונות 2020 מחשבון

הפחתת מזונות חוקים חדשים 2020

פסק הדין התקדימי בנושא הפחתת מזונות לגברים גרושים המקיימים משמורת משותפת . יחד עם זאת חשוב לזכור שאין כיום בישראל חוק הקטנת מזונות ובתי משפט לענייני משפחה אינם נוטים להקטין המזונות שנפסקו כבר על ידם ללא סיבה מוצדקת היוצרת מציאות חדשה בתחום יחסי הממון בין גרושים. בכתבה שלפנינו נסקור מספר סיבות להקטנת מזונות

מצב בריאותי של משלם המזונות

מפשט מפורסם טוען שאנו עושים תוכניות ואלוקים צוחק . למעשה המציאות חזקה יותר מכל הסכם מזונות ולעיתים קורה חו"ח שהאב חתם על הסכם מזונות המתבסס על הכנסה מסוימת ובשלב מסוים חלה הרעה במצב בריאותו.

אם הכנסה חודשית של משלם מזונות נפגעה בשל מצב הבריאות שלו הידרדרה בצורה כזו הפוגעת בהכנסתו לאורך זמן , לא כל שכן אם הפך לנתמך הביטוח הלאומי או לשכת הסעד , יש לפנות לבית המשפט באמצעות עורך דין לגירושים ולבקש הפחתה של המזונות.

 

כשל בהסכם הגירושים שלא הביא בחשבון נסיבות המצדיקות הפחתת מזונות

כאשר הסכם הגירושים לא לקח בחשבון נסיבות מהותיות המצדיקות הפחתת מזונות בשל אירועים על ציר הזמן , יש לשקול פניה להפחתת מזונות . שוב נדרשת סיבה מנומקת ופניה באמצעות עורך דין מומחה לגירושים שיבדוק היטב את הסיכוי לפסיקה שתורה על הקטנת מזונות.

הרעת המצב כלכלי של העל הגרוש 

במקרה בו משלם מזונות  פשט רגל ואינו יכול לעמוד בתשלומי המזונות במקרים כאלו על מנת להבטיח את תשלומי המזונות מתוך תיק הכינוס יש לבחון את הבקשה מול בית המשפט והכנר . למצב מורכב משפטית וכלכלית מעין זה יש לשכור שירותי עורך דין המומחה בפשיטות רגל. חשוב להדגיש כי גרוש המשלם מזונות בפשיטת רגל ישלם את גובה המזונות שיקבע על בסיס הכנסותיו והוצאותיו לרבות דמי המזונות שעליו לשלם לבנו והתחשבות בהם כאשר את הסכום החודשי קובע כונס הנכסים הראשי 

פסקי דין תשלומי מזונות וערעורים 

בפני שלושה שופטים בתאריך 27/02/2018 נדון ערעור על פסק דינו של בית המשפט לענייני משפחה בתל אביב יפו  מיום 12.11.16 (תמ"ש 33549-04-16) . פסד זה מייצג מוסרית ומעשית את אופן חלוקת המזונות ומכאן גם את המפתח להורדת תשלומי מזונות. הצדדים הסכימו כי צורכי הילדים, כפי שנקבעו במזונות הזמניים, יישארו בעינם, וכי ההוכחות תתקיימנה באופן מצומצם ובהתייחס לנקודות הבאות:

א. חלוקת זמני השהיה של הילדים עם כל אחד מההורים.

ב. גובה המשכנתא וההחזר החודשי.

ג. ההכנסה של כל אחד מהצדדים.

ד. הוצאות החינוך של הילדים.

הטבה במצב הכלכלי של האם שמגדלת את הילדים יחסים גרועים עם הילדים  ( ילד מרדן )

אחת הסוגיות המעניינות והחדשות בתחום הפחתת מזונות מול הסכם גירושים קיים. מה עושים במצב שבו על לשלם מזונות עבור ילדיו אך אלו אינם חפצים לראות אותו או להיות בקשר איתו . ישנן מספר פסיקות בנושא תשלומי מזונות עבור ילד מרדן כאשר אחת המוכרות היא ולפיה  , לפי קביעת בית המשפט : אין מבטלים מזונות של ילד מורד לחלוטין ניתן להורות על צמצומם. החובה לספק את מזונותיו ההכרחיים שרירה וקיימת. לא דנים אותו לחרפת רעב. בוודאי כאשר אין לתלות את האשם בקטין 

מה אנו למדים מזה בנושא הפחתת מזונות ? שבית המשפט ידון כל מקרה לגופו ועל מבקש הפחתת מזונות  יש להופיע מול בית המשפט עם עובדות מוצקות , תסקירים ובעיקר עורך דין לנושא מזונות המכיר היטב את התחום המשפטי של הפחתת מזונות ושינוי הסכמי גירושים . ניתן להשאיר פרטים באתר לייעוץ ראשוני בנושא . 

תגובות ושאלות יתקבלו בברכה. לשאלות ותשובות בנושא תשלומי מזונות ושירות משפטי מעורכי דין השאירו הודעה באתר

Contact Form:
* indicates required field

אין לראות בכתוב בכתבה זו ייעוץ משפטי אישי או המלצה לנקוט פעולה משפטית