זוהר ארגוב סוף עצוב וידוע מראש ?

זוהר ארגוב סוף עצוב וידוע מראש ?

זוגות זוגות מעגלים עולים לרחבת הריקודים ומנידים שמחים לזוהר בראשם אתה מדהים תתחיל לשיר. יפות עם פן מהערב מנענעות אגן בשמחה , גברים מחויטים עוטי זהב רועדים ממנעד הקול שבוקע מגרונו וכולם קדים קידה , אולי יסכים לעוד הדרן , לעוד פזמון לעוד זריחה אחת שתעלה כזוהר על ארגוב.

ואתם רוקדים ואני ? 

עיבוד תמונה מתוך https://www.youtube.com/watch?v=h0WPVQ1vAnk

זוהר ארגוב לא היה רק זמר מזרחי שהלך לאיבוד בים הלבן. הייתה לו אמירה שגם 30 שנה לאחר מותו עדיין נחבאת ונאלמת ( האות א במקור ) בצל מותו הטרגי. בין השאיפות לנהמות ליבו בשירים הוא היה אחד הדוברים הרהוטים בגנות הגטו התרבותי של שנות האפילה במדינת ישראל. הייתה לו אמירה חדה ובוטה על ישראל השנייה , על הפערים החברתיים ועל הרדיו , או הרדיו שעוד מעט יאבד חשיבות גם כמדיה עשירית , ועל עורכי המוסיקה בקול ישראל שייצגו את מדינת תל אביב פינת שינקין .

איך שהוא תמיד נראה בסרטוני הוידאו שהנציחו את מורשת המלך שהוא היחיד באולם שאינו נהנה. את המעבר החד מזוהר בגינס מעלה אוקטבה כי חופני נתן רשות הפך זוהר למנהל המוסיקלי על הבמה. המנצח . שולט בקהל בקול נדיר , בפנים מחייכות שמחות או אטומות , תלוי באבקה. 

זוהר ארגוב סוף עצוב וידוע מראש ? לא בטוח ! למה ברור מראש ? למה סוף עצוב. סוף טרגי של מנצח באחריתו . שיר מזמור . לך זהר ושכב לנוח בשלום על משכבך וקולך בכל ערב יעלה את זכרך ואני בסוף אחכה לך אולי ישמע ירח את קולי שם במרום. 

צל עץ תמר ואור ירח היסטוריה מסתורית של שיר מיוחד