חג סוכות ברכות ותמונות מקוריות

חג סוכות ברכות ותמונות מקוריות אתר הברכות ישראל תמונות לסוכה מנהגים לחג

חג סוכות הוא אחד החגים האהובים במסורת היהודית. במוצאי יום כיפור נהוג לתקוע את היתד לסוכה ובימים הבאים להעמיד סוכה מקושטת שכיף להיות בה עם בני המשפחה וחברים לאכול ארוחות חג ולשבת בחברותא . לקראת סוכות אנו מביאים לכם מגזין מיוחד על אתר הברכות ישראל תמונות לסוכה מנהגים לחג חג סוכות ברכות ותמונות מנהגים

תאריכי חג סוכות 2020

חג סוכות שנת תשפ מזמן לנו חופשה מתמשכת של 10 ימים. ואם טרם תכננתם מה לעשות אל דאגה ! הכנו עבורכם יומן פעילות לסוכות עם הרבה הופעות בכל חלקי הארץ והמלצות טיולים בחול המועד ! לפניכם לוח שנה עברי חול המועד סוכות 2020.

לוח שנה עברי סוכות 2020

02/10/2020 י”ד תשרי ערב סוכות כניסת השבת והחג:18:04
03/10/2020 ט”ו תשרי סוכות צאת השבת והחג: 19:00
04/10/2020 ט”ז תשרי א חול המועד
05/10/2020 י”ז תשרי ב חול המועד
06/10/2020 י”ח תשרי ג חול המועד
07/10/2020 י”ט תשרי ד חול מועד
08/10/2020 כ’ תשרי ה חול המועד
09/10/2020 כ”א תשרי הושענא רבה כניסת השבת והחג:17:55
10/10/2020 כ”ב תשרי שמחת תורה צאת השבת והחג: 18:51
11/10/2020 כ”ג תשרי אסרו חג

מקור חג סוכות בתורה ובמסורת 

חג סוכות שבסופו חוגגים את שמחת תורה הוא אחד משלושת הרגלים ( בהם היו עולים לבית המקדש ) מקור החג הוא במקרא . זה למעשה חג חקלאי בו מציינים את תחילת עונת האסיף של יבולים . בצד המקראי מציינים בסוכות  מאורע היסטורי מתקופת יציאת מצריים והנדודים במדבר לפי הכתוב בספר ויקרא .

בסוף החג מציינים במסורת היהודית את שמיני עצרת ושמחת תורה וברחבי ישראל נהוג לקיים עצרות ולחגוג עם ספרי תורה בבתי כנסת ובחוצות הערים. בחגיגות שמחת תורה נוהגים לקחת חלק חלקים רבים בציבור גם כאלו שאינם בהכרח אורתודוקסים.

סימני חג סוכות תמונות לחג סוכות לתלמידים 

בסוכות נהוג לברך על ארבעת המינים . בעמוד זה תמונות של ארבעת המינים . לולב , ערבה , הגס ואתרוג. במהלך החג נהוג לשאת את מארז ארבעת המינים ולברך על נטילת לולב.

הקמת סוכות עם קישוטים לסוכה – כמו בכל שנה הישראלים יקימו סוכות ויקשטו אותן בשרשראות מיוחדות מנורות וציורים של הילדים לכבוד חג סוכות. חלק מאיתנו אף נוהגים ללון בסוכה והמקפידים אף נוהגים לאכול את הארוחות בסוכה בלבד.

ארבעת המינים של סוכות שוק ארבעת המינים 

ערבה אין בה טעם ואין בה ריח 

תמונה של ערבה ארבעת המינים סוכות

תמונה של ערבה ארבעת המינים סוכות

לולב יש בו טעם ואין בו ריח 

תמונה של לולב ערבעת המינים סוכות

תמונה של לולב ערבעת המינים סוכות

הדס אין בו טעם ויש בו ריח 

תמונה של הדס ארבעת המינים סוכות

תמונה של הדס ארבעת המינים סוכות

אתרוג יש בו טעם ויש בו ריח 

תמונה של אתרוג חג סוכות ארבעת המינים

תמונה של אתרוג חג סוכות ארבעת המינים   

שמחת בית השואבה הושענא רבא

שמחת בית השואבה ( שאבתם מים בששון אלמלא הישועה ) מתקיים בלילות החג. מקור החג במנהג חסידי ונועד לקיים זכר לשמחה בבית המקדש . בהיעדר הנחיות שבכתב נהוג להיות בשמחה ספונטנית ולקרוא מזמורי תהילים.

הושענא רבה יום שביעי של סוכות יום הערבות החבוטות

שלום עליכם מזכיר את המנהג בסיפורים על העיירה כתריאליבקה ובסיפורי מוטיל בין פייסי החזן על נמנהג לחבוט ערבות בבתי הכנסת. זהו יום תפילה לשפע וכל טוב לקראת השנה החדשה שזה עתה נכנסה.הכול על זמני החג כניסת יציאת סוכות ברחבי הארץ מנהגי סוכות פעילות חול המועד סוכות איך מברכים על ארבעת המינים ומהי הפירוש של שמחת בית השואבה ושמחת תורה