טיולים בעיר העתיקה בירושלים מקומות מיוחדים

טיולים בעיר העתיקה בירושלים מקומות מיוחדים

כמה שלא נטייל בין החומות ומחוצה להן , כנראה שלעולם לא נפסיק להתרגש מסיורים או טיולים בעיר העתיקה בירושלים העתיקה. הפעם נמליץ לכם על מסלול קצת אחר שמתחיל בסיור על החומות , לוקח אותנו לשער החדש ולאחר מכן צולל לשוק דרך הרובע הנוצרי.

טיולים בעיר העתיקה בירושלים מקומות מיוחדים

טיולים בעיר העתיקה בירושלים מקומות מיוחדים צילום wesave ©

סיורים בעיר העתיקה בירושלים התחלה בסיור על החומות 

הטיול הקלאסי בין חומות העיר העתיקה והשוק של ירושלים מתחיל בשער יפו. את השער הזה שנו התורכים על מנת שמהרכבה הגדולה של של הקיסר פרנץ יוזף תוכל להיכנס לשערי העיר. בפינה הימנית של השער ישנן מדרגות המובילות לסיור היקפי על חומות העיר העתיקה.

סיור מודרך על חומות ירושלים או טיול עצמאי מאפשר לנו לראות את העיר העתיקה לצד הבנייה המסיבית ברחבי ירושלים. מצד ימין ניתן לראות את השכונות הראשונות שנבנו מחוץ לחומות בסוף המאה ה 19 , כמענה לצפיפות בין החומות.

ההליכה לאורך החומות , בגובה המאפשר לעין האדם תצפית פנורמית על העיר הוא מעמד מרגש. מצד אחד המודרניזציה מסביב ובתוך החומות עיר ציורית למראה , צריחי מסגדים ומגדלי כנסיות. היסטוריה שזורה במאורעות ומלחמות ואת שלושת הדתות המונותאיסטיות מנסות להשלים האחת עם קיומן של השתיים האחרות.

אם אתם לא רוצים לבלות את כל היום על החומות , כי בכל זאת המראות הססגוניים קוראים לכם אל תוך העיר ניתן להתחיל בסיור בשער יפו ולסיים אותו ברובע הנוצרי. 15 דקות הליכה המסתיימות על כנסיית נוטרדם ברקע. כן גם לירושלים יש כנסיית נוטרדם משלה.

מהרובע הנוצרי לרובעי המוסלמי ודוכני השוק 

סיימנו את ההליכה על טיילת החומות בעיר העתיקה ירושלים וירדנו בשער החדש של ירושלים. השער נפרץ לאחר ייסוד מדינת ישראל . עד למלחמת ששת הימים הוא היווה את קו התפר בין ישראל לממלכת ירדן . הירידה במדרגות מציבה אותנו עם הפנים לרובע הנוצרי המשלב בין כנסיות , לרבות כנסיית הקבר ובתי קפה מודרניים ומזמינים לעצירה עם קפה משובח.

קחו נשימה ארוכה . תהנו מכל ריח , מכל צליל , מאוסף נדיר של שפות הנוצק לחלל האוויר על ידי מדריכי סיורים בירושלים ופרצופי אנשים מרחבי הגלובוס. זו החוויה. המרקם האנושי המורכב מיהודים , ערבים , נוצרים ואוסף בלתי נגמר של תיירים מרחבי העולם. כמעט מושב מורחב של האומות המאוחדות .

מפעל המטאטאים של אגודת העיוורים הערביים

אחד המקומות המרתקים בירושלים הוא מפעל לייצור מטאטאים על ידי בעלי מלאכה עיוורים. החברה המסורתית במזרח התיכון הועידה לעיוור שתי מלאכות עיקריות. המוכשרים בעלי חוש מוסיקלי נגנו על קאנון או עוד. היתר הופנו לעסוק במלאכות יד שונות שניתן לבצע אותן באופן מחזורי וללא סכנה של פציעה. מלאכות יד רוטניות .

מפעל המטאטאים של אגודת העיוורים הערביים

מפעל המטאטאים של אגודת העיוורים הערביים

אחד המפעלים היפים האלו פועל בירושלים בלב העיר העתיקה. ברחוב ויה דולורוזה , לא רחוק מהתחנה הששית המוקדשת לוורוניקה שהגישה לישו את המטפחת.

בכניסה לחנות ניתן לראות ומומלץ לרכוש מטאטא או את אחד הפריטים ואם תבקשו יפה אז ניתן להכנס לחצר מאחורי החנות ולצפות בחדרי המתאפיינים בקמרונות אבן ובבעלי מלאכה עיוורים מייצרים מטאטאים . החנות נמצאת ברחוב ויה דולורוזה . לא ניתן לפספס אותה.

פסטיבל אבירי ירושלים ראש השנה 30/09 לרכישה לחצו כל התמונה 

פסטיבל לשיחזור היסטורי – אבירי ירושלים 2019 ירושלים ב׳, 30.09.2019 מוזיאון פעיל עין יעל ירושלים

טיולים בעיר העתיקה בירושלים המלצות על פינות נסתרות וסיורים עצמאיים בירושלים העתיקה כתבנה מיוחדת על פינות חמד ומיסתורין בעיר העתיקה של ירושלים