טיולים ליד ירוחם אגם ירוחם שבילים בנגב

טיולים ליד ירוחם אדם ירוחם שבילים בנגב

לך, לך למדבר הדרכים יובילו, ליל טרם בא לך, אחי, אל המדבר. כל מתחיל השיר של חיים חפר וכאן מתחילים טיולים ליד ירוחם מסלולים סביב אגם ירוחם על רגע נוסף מדברי עוצר נשימה.

טיולים במדבר היו פעם מנת חלקם של משוגעים לעניין . היום המרחקים התקצרו ולכל נקודה במדבר מוביל כביש רחב ידיים. השבוע יצאנו לטייל במדבר המשתרע בין באר שבע לבין ירוחם השקטה וחזרנו עם מסלול טיול באגם ירוחם ועוד כמה נקודות חן.

טיולים ליד ירוחם באגם של הנגב

חצי שעה נסיעה מבאר שבע , לאחר שנעבור כביש מדברי מרהיב שחושף את ההתיישבות הבדואית על רקע פחונים וחלומות נגיע לכניסה לירוחם. בדרך נעבור מצד שמאל את הר חלוקים ואת הפסל הסביבתי המרשים ששומר על הנגב מפני מפעלי הכימקלים הרבים.

הכביש רחב הידיים אינו מסגיר את העבר ההיסטורי הסוער של כביש באר שבע ירוחם שנכבש במבצע עובדה במלחמת העצמאות ולאחר מכן סער לאחר קום המדינה עם ייסודה של ירוחם . הרבה שנים הייתה ירוחם מתחת לראדר ורק שיר של דיויד ברוזה ומאיר אריאל שומר אותה בתודעה.
יאללה נתחיל במסע .

הכניסה לאגם ירוחם נמצאת בכניסה לעיירה ירוחם. פניה ימינה לפארק ירוחם ולאגם פניה ימינה לעיירה שלווה ומסבירת פנים. בשבת הרחובות שוממים והנקודה האחרונה להצטיידות היא בתחנת סונול. אל תבנו על מסעדות או מזון מהיר , פשוט תביאו מהבית.

ביקור בירוחם לפני ירידה לאגם ירוחם 

לפני הכניסה רצוי להיכנס לסיבוב קטן ברכב בירוחם ובימי חול להיכנס לסעודה טובה באחת המסעדות המקומיות .
אדם ירוחם הוקם בשנות החמישים על ידי הקמת סכר לעצירת מי שיטפונות ורק משנות השמונים החל האתר להיראות כמו אדם . אם תרצו זה פלא מדברי . מים חיים בארצות חמה. נקווה רק שתקלות כמו הצפות ביוב ב 2008 וכניסת סחף לאדם לא ישובו עוד על עצמם והמקום ימשיך להוות נקודה אקולוגית מרכזית באזורו.

מה אפשר לעשות באגם ירוחם כניסה חופשית

טיול מסביב לאגם ירוחם – צפייה בחי והצומח עם קצת מזל תפגשו שועל אך סביר להניח יורת שתפגשו סופיות אגמיות ובירכיות
לינה בירוחם – בירוחם פועל מלון אורחים בשם אירוס המדבר ולמשחות בטיול הוא מספק פתרון מעולה לרבות שהיית יום ובריכת שחייה
דייג באדם ירוחם – בעבר הקרפיונים שאפו להיתפס בקרס אך הם נעלמו מהאדם בשנים האחרונות ודג טוב אפשר לתפוס בכל מסעדה טובה באזור

טיולים ליד ירוחם אדם ירוחם שבילים בנגב מסלול טיול בין ירוחם לבאר שבע עם המלצה לטיול באגם ירוחם תמונות מהדרך המלצות וטיפים בטיול של יום