טיולים לשבועות מדריך טיול משפחתי

טיולים לשבועות מדריך טיול משפחתי

חג שבועות , רגע לפני הקיץ החם מציע מספר מסלולי טיול לכל המשפחה. בכתבה זו טיולים לשבועות מדריך טיול משפחתי . לקחת כובע , מים והרבה מצב רוח ! לא לשכוח מסכת הכנה חומר חיטוי לידיים המון זהירות ומצב רוח טוב לקראת החג שנקרא גם חג אסיף ! 

עכשיו באתר ברכות לחג שבועות איחולים לשבועות תמונות מקוריות

לא רק אטרקציות – רשימת טיולים לחג שבועות 

מתי נכנס חג שבועות 2021?

תאריכי החג השנה לפי לוח חגים עברי ותאריך לועזי ערב שבועות 2021 (ישראל) יום ראשון, 16 במאי עד ערב: יום שני, 17 במאי.
כניסת ויציאת חג שבועות 2021.

חופשת שבועות מערכת החינוך בין התאריכים 18.05.2021- 16.05.2021 מיום ראשון, ה’ בסיון התשפ”א,16 במאי 2021 ,עד יום שלישי, ז’ בסיון התשפ”א,18 במאי 2021.

זמני כניסת החג ומוצאי חג שבועות לפי ערים בישראל: ירושלים שבועות כניסה: 18:50, יציאה: 20:09, תל אביב שבועות כניסה: 19:12, יציאה: 20:12. חיפה שבועות כניסה: 19:03, יציאה: 20:13. באר שבע שבועות כניסה: 19:10, יציאה: 20:10.

ים המלח ברכות שחיה טבעיות והרבה מים זכים בעיינות צוקים 

 

מפלס ים המלח 2021 ממשיך לרדת ולכן מומלץ לבקר באחד מפלאי טבע של ישראל ! טיול לשמורה החבויה עם מעיינות מים זכים  , בריכות שכשוך של מים מתוקים על שפת ים המלח בשמורת טבע מוסדרת ונקייה להפליא מול גן לאומי קומראן.

30 דקות של נסיעה שקטה מירושלים לים המלח דרך צומת אלמוג תביא אתכם לאי של ירוק בלב מדבר ושמורה חבויה שניתן להגיע אליה במסגרת הסיור המודרך שאורך כשעה וכלול במחיר הכניסה לשמורה.

במקום בריכות רחצה ושכשוך של מי המעיינות המקומיים. אפשר להגיע למנגל או ארוחת פיקניק. קחו כמה בקבוקים של מים קרים . מומלץ בכל עונות השנה ! אחד מהיעדים הפופולארים במסגרת טיול לשבת הקרובה מדריך טיולי שבת

שמורת עיינות צוקים עין פשחה

שמורת עיינות צוקים עין פשחה

טיול לפארק הירקון הראה הירוקה של גוש דן

קון ירקון ירקון , שמש צהובה בשמיים וירוק ירוק ירוק כהה , ירוק כהה במים ! שום דבר לא זז , שקט חם כבד , שני ילדים יושבים בתוך שורשי אקליפטוס ענק ששותה לרוייה את המים , ששותה לרוויה את המים הכחולים , תל אביב, גדות הירקון, 1950 .

כך ראה אריק אינשטיין את גדול הירקון ואם אתם מחפשים טיול ירוק במיוחד , באמצע גוש דן , רחוק מהמיית העיר אבל הכי קרוב ללב הנה לכם טיול מומלץ לכל עת. 

מאחורי קניון איילון ברמת מסתתרת לה פינת טבע שבימי הקיץ מוכרת לכל חובב הופעות גדולות ומארחת את מיטב מופעי המוסיקה מהעולם .

כאשר יוצאים לאחר ההופעה בחזרה לעיר נתקלים בלא מעט שכיות חמדה ופינות נוף מקומי , אומרים לעצמנו שנחזור לשם לטייל …ו…… הגיע זמן טיול בפארק הירקון ! 

ניתן להחנות את הרכב בחניה ליד קניון רמת גן ולצאת לסיור בפארק הירקון תל אביב בואכה 7 טחנות. 

מהחניה נחצה את הכביש על גשר עץ לכיוון פארק הירקון ו ניתן ללכת בהליכה מדודה ונעימה בין פנינות טבע בפארק הירקון לחצות גשרי מים שידעו ימים יותר טובים ובין הירוק לשבילי האבן לאמות המים שבעבר הפעילו שבע טחנות קמח.

השם מרמז על עוצמת המים ששפעה בנחל הירקון. משך הטיול בין שעה לשעתיים תלוי בקצב ההליכה ובמידת ההנאה ואם תרצו זהו גם טיול רומנטי לזוג כמעט בכל מזג אוויר .

בימי שבת נמליץ על הסיור העצמי , שאינו כרוך בתשלום כטיול של חצי יום לכל המשפחה במרכז הארץ , ללא תשלום  , חניה חינם 

מעיינות מזכרת בתיה מעיינות גבתון הפנינה הנסתרת 

מדובר באחד המקומות היפים בישראל. הוא נחבא מהעין , מוכר בעיקר לתושבי האזור ויש קסם ושלווה של מחוזות רחוקים. 

מזרחית למושבה הציורית מזכרת בתיה נמצאים מעיינות גבתון או בשמם השני מעיינות מזכרת בתיה.

המעיינות מחכים לכם לטיול שבת בכל מזג אוויר ומציעים מסלול טיול משפחתי של שעתיים שלוש רק רבע שעה נסיעה מרחובות.

לבאים מתל אביב חצי שעה נסיעה בימי שבת. מדובר באחת משמורות הטבע המציעות מעיינות ( לא לשחייה , לא לשתייה ! ) בהם הכניסה חינם ומעיינות ציוריים טובלים בירק למורדות גבעה ופסי רכבת

טיול לשבת הקרובה

טיול לשבת הקרובה

מה במקום מעיינות מליחים השוכנים על אדמת ביצה שבדומה לביצת רחובות ,יובשה בימי המנדט הבריטי.

במקום שפע  של בעלי חיים וצמחיה עשירה ובסמוך לה תל מלוט המזוהה עם יישוב פלישתי 

איך מגיעים דרך מושב יציץ יש לכתוב בוייז או מפות גוגל את הביטוי עיינות גבתון או מושב יציץ ואז לתקן את הביטוי לעיינות גבתון . הליכה קצרה של כ 10 דקות תביא אתכם לשמורה 

זמן טיול מומלץ  בכל שבת  זמן טיול מוערך עד שעתיים עם אפשרות להאריך את הטיול לתל מלוט

מה לוקחים לטיול חצי ליטר מים לכל אחד ! כיבוד קל ! כריכים והרבה זהירות בדרכים וכמובן מצב רוח טובבראבו לחצו כאן 

 כתיבה וצילום צוות אתר wesave ©