טיול לוילנה ליטא המלצות חווית מסע

טיול לוילנה ליטא המלצות חוויות מטיול קסום

מדניות השמיים הפתוחים חשפה בפני הישראלים יעדים חדשים לטיולי וסופי שבוע ארוכים. אחד היעדים אליו פועלות טיסות זולות היא העיר וילנה בירת ליטא. טיול לוילנה ליטא המלצות מקומות שחובה לבקר ואוכל טוב מהמטבח הליטאי יסדרו לכם חופשה מעולה בוילנה בירת ליטא

תכנון טיול לוילנה חינם השאירו פרטים בסוף העמוד 

שלחו לנו את פרטי הטיול המבוקש וקבלו מאיתנו הדרכה אישית טיסות ובתי מלון בהתאמה אישית 

טיול לוילנה ליטא המלצות חווית מסע

טיול לוילנה ליטא המלצות חווית מסע

וילנה ליטא אטרקציות תיירותיות

לא מדובר בעיר שואבת תיירים כמו פראג או בודפסט . וילנה של ימנו היא עיר קטנה אך שוקקת חיים , נוחה מאד לתייר ועדיין זולה. ביחס של תמורה למחיר היא בהחלט יעד שכדאי לקחת בחשבון .

בנוסף לשהות בעיר וילנה ניתן לנסוע ליום טיול מחוץ לעיר ולהיחשף לנופים המדהימים של המדינה הכמעט ריקה הזו . שילוב טיול של יום לקובנה השכנה ישאיר לכם טעם של עוד וטיול מעולה במחיר שווה לכל נפש .  לטוס מהר לפני שיתקלקל .

בניגוד לתפיסה הרווחת בישראל ליטא היא מדינה בלטית יותר מאשר רוסית. על אף השתייכותה לברית המועצות מדובר במדינה לחופי הים הבלטי . השפה הליטאית רחוקה מאד מהשפה הרוסית ותושביה, כמו חלק לא מבוטל מהעולים לישראל , אינם מחבבים כלל וכלל את הזיהוי עם אמא רוסיה.

מראה פנורמי וילנה ליטא אטרקציות חווית מסע

מראה פנורמי וילנה ליטא אטרקציות חווית מסע pixabay

Trakai Island Castle טרקאי עיר הבירה הקדומה של ליטא

חצי שעה ממרכז וילנה בלב אגם פסטורלי שוכנת טרקאי. האגם מוקף בבתים ציוריים ובאוכלוסייה בוגרת.  יש המייחסים את המצודה למקום משכנם של יהודים קראים שנחשבו לחייל החלוץ בחיילות ליטא בימי הביניים .

הגישה לטירה באמצעות גשר עץ . יהודים קראים עדיין מתגוררים על גדות הנהר. הנאצים שוכנעו שהם לא יהודים והודות לכך שרדה הקהילה את השואה .

Vilnius Cathedral הקתדרלה של וינה

קתדרלה מפוארת בלב העיר חוצצת בין המדרחוב הקסום של וילנה לבין שדרת בתי המלון , ארמון הנשיאות והאוניברסיטה המקומית . לצערנו לא ניתן לצלם בתוך הקתדרלה ולכן הסקרנות תביא אתכם לסיור מרתק בתוכה .

לאחר מלחמת העולם השנייה נסגרה הקתדרלה כמוסד דתי ושמשמה בתקופת השלטון הסובייטי כגלריה לאומנות. עם קבלת העצמאות של ליטא ב 1991 היא חזרה לייעודה המקורי.

קתדרלת וילנה

קתדרלת וילנה צילום wesave ©

בתי קפה בוילנה רומנטיקה ושלווה כמו בסרט

אני לא יודע באיזה גיל התאהבתי ברביצה בבתי קפה במהלך טיולים בחול. האפשרות לנוח במהלך בסיור בין בתי קרפה המציעים כל טוב ובעיקר אווירה אחרת , של ארץ רחוקה ותרבות אחרת.

באמצע היום , כאילו כמו בסרט צרפתי משנות השבעים פגשתי את הצייר הזה . מציב את כאן הציור שלו בין הסימטאות ומשווה לבתי הקפה סביבו סצינה מסרט רומנטי ישן .

אני מציע לכל תייר שמגיע לווילנה להתמסר לחוויה ולאוכל המקומי .

בתי קפה בוילנה רומנטיקה ושלווה כמו בסרט

בתי קפה בוילנה רומנטיקה ושלווה כמו בסרט צילום wesave ©

הרובע היהודי מזכרת ימים עברו

הרובע היהודי בוילנה הוא מזכרת ל 100,000 היהודים שחיו בו לפני מלחמת העולם השנייה ורובם נטבחו לקראת סופה. בין הסימטאות הצרות אשר במרכזן רחוב היהודים מוצבים שלטים ותמונות המשחזרות את החיים בגטו וברובע . גלעד חשוב שלא ערים רבות באירופה טרחו להקים. ההסברים גם בעברית.

רחוב היהודים וילנה טיול בליטא

רחוב היהודים וילנה טיול בליטא צילום wesave ©

 

העיר העתיקה של וילנה שער מיכאל

כמו בסרט . העיר העתיקה של וילנה היא שקטה. מחביאה סודות , סימטאות קסומות ושקטות , על רקע האופק הצבעוני של החלקים המודרניים של העיר , מזדקרים המבנים העתיקים , ומזכירים את העבר המפואר של הדוכסות הגדולה של ליטא והאיחוד הפולני ליטאי.

הסמטאות מרוצפות אבנים עתיקות וזהו סוד הקסם של העיר. המסלול משער מיכאל לעבר המדרחוב בעיר העתיקה היא דרך קסומה ורומנטית . כנסיות בסגנון הבארוק , חנויות פשתן , על רקע  Gediminas יוצרים מארג יוצא דופן.

טיול לוילנה ליטא המלצות חווית מסע טיפים חשובים 

  • טיסות זולות לליטא באמצעות WIZZ או RAINAIR
  • המטבע המקומי הוא אירו של האיחוד המוניטרי
  • המחירים בליטא בערך כחצי מהמחיר בארץ , בוילנה במחירים קצת יותר גבוהים
  • ארוחה במסעדה טובה בליטא לזוג כ 40-50 אירו
  • ניתן להתסובב ברחבי העיר ברגל ללא מדריך , רוב המקומות בטוחים ונעימים לתייר
זה המקום לכתוב לנו במה נוכל לסייע לכם בארגון טיול לסקוטלנד. השירות אינו כרוך בתשלום . הפונים יקבלו למייל הודעה עם קישור לשאלותיהם , בברכה צוות האתר