טיול לשבת עם ילדים צומת לטרון יד לשריון מנזר השתקנים

טיול לשבת עם ילדים טיול למנזר השתקנים יד לשריון אמאוס ניקופוליס

אם אתם כרים באיזור המרכז או ירושלים ומחפשים אטרקציות לשבת המשלבות טיול לשבת במרכז או כחצי שעה נסיעה מתל אביב , יש לנו המלצה חמה עבורכם על טיול המשלב , ככל שהזמן מספיק לאזור צומת לטרון ובו תוכלו לבקר המספר מקומות המרוחקים אחד מהשני מאות מטרים . הוא מתאים גם בתור טיול לשבת לזוג ובטח בתור פעילויות לילדים בשבת חינם. אז הנה טיול ליד השריון צומת לטרון המשלב ביקור במנזר השתקנים הסמוך וגם בחורבות מנזר אמאוס הסמוך הנחבא לו בלב צומת לטרון .

א לו בלב צומת לטרון .

טיול לשבת עם ילדים תחנה ראשונה מנזר השתקנים - האם באמת הנזירים שותקים ? 

לצד שוק איכרים צנוע בחניה יקבלו את הבאים למנזר השתקנים בשבת צלילי מוזיקה קלאסית המנוגנת בקונצטרים שמארח המנזר. לבאים מתל אביב פונים שמאלה בצומת לטרון ולאחר כ 500 מטרים פונים שמאלה לנוף פרובאנס בשפלת יהודה. שם המקום הוא שיבוש של הביטוי הצרפתי מנזר האבירים מבצר לטרון  בצרפתית לֶה טוֹרוֹן דֶה שֶבַליֶיה" (Le toron des chevaliers או בקיצור מגדל האבירים. במקום מבנה מרשים מהמאה ה 19 . במקום ניתן לסייר אל תוך מבנה המנזר המרשים ( אך בהחלט המבנה הפנימי לא מהמרשימים שבמנזרי ישראל ) ובפתח המקום פועלת חנות יקב עם יינות המיוצרים במקום ושמן זית  . משך הביקור כשעה והוא מזמן חוויה רומנטית לזוג ומאפשר טיול בגינות הסמוכות למנזר השתקנים. 

יד לשריון צילום צוות אתר wesave  כל הזכויות שמורות ©

 

תחנה שנייה יד לשריון עצירה למנוחה קלה וקפה  

ממרחקים ניתן לראות את אתר יד לשריון שמציג כמה עשרות כלי רכב וטנקים ששרתו את חיל השריון מאז קום המדינה ומלחמת השחרור. מחיר הכניסה לאתר שפוי בהחלט והוא מזמן כשעתיים שלוש של בילוי וצילום תמונות על כלי הרכב והטנקים. לבאים עם ילדים עדיף להתחיל את הטיול בנקודה זו , להצטייד בקבוק מים וקצת כיבוד לארוחה קלילה ולשחרר את הילדים לטיול בין הטנקים המוצגים במקום. הפארק נקרא גם מוזיאון חיל השריון ובו ינתן לראות גם טנק שנחצה לשניים ולקבל הרגשה של ישיבה בטנק . אז זה הזמן להתנתק עם מהטלםונים לכמה שעות ולקחת את הילדים לביקור שהוא גם חוויה חינוכית . בסמוך מקום פועלת מסעדה  , בית קפה וסופר קטן.  פתוח בשבת בין השעות 9 בבוקר עד 4  אחרי הצהריים טלפון  08-630-7400

תחנה שלישית מנזר אמאוס צומת לטרון   

אם נשאר לכם עוד כח לטייל והילדים עדיין לא רוצים להגיע כבר לבית חזרה קחו לכם עוד חצי שעה וכנסו למזר אמאוס , אמאוס ניקופוליס השוכן על צומת לטרון. דמי כניסה סימליים מזמנים טיול בין חורבות עיר מפוארת המיוחסת לה לינה של ישו בדרכו לירושלים ומזר מטופל וצנוע המתוחזק על ידי קהיחת בני האושר . במקום פועל קיוסק וחנות מזכרות עם ריבות תוצרת בית אותן מכינות הנזירות הן מעדן של ממש ( קנינו ואהבנו מאד ! ) 

טיול לשבת עם ילדים צומת לטרון יד לשריון מנזר השתקנים טיול חצי יום עם הילדים בשבת וחג מומלץ למשפחות עם ילדים או טיול רומנטי לזוג באזור צומת לטרון עם נקודות נוף מדהימות ,מנזר השתקנים ויד לשריון