טיפים לבחירת גן ילדים המדריך המלא

טיפים לבחירת גן ילדים המדריך המלא

החדשות בזמן האחרון עמוסות בכתבות על דני ילדים שלא עמדו בתקנים משרד החינוך , בעיות בטיחות בגני ילדים וצוות חינוכי וטיפולי שאינו הולם . בכתבה הבאה נציג סדרת טיפים לבחירת גן ילדים המדריך המלאה

טיפים לבחירת גן ילדים המדריך המלא

טיפים לבחירת גן ילדים המדריך המלא

שקט נפשי להורים ומקום בטוח לילדים

מחקר שנערך בארצות הברית הציג תוצאות מפתיעות עבור אופן בחירת גן ילדים או מעון יום לילדי הגיל הרך. ההורים הצביעו על 2 הגורמים החשובים בבחירת גן ילדים . שני המאפיינים הולכים יד ביד וההורים רואים אותם כתנאי סף – מקום בטוח לילדים ושקט נפשי להורים.  תוצאות מפתיעות על רגע השאיפה לחינוך איכותי כבר מגיל צעיר , אבל נראה שההורים כבר מבינים שהיכן שקיים בטחון לילדים ישנה אפשרות לחינוך מיטבי בזמן שהם ביום עבודה.

המדריך המלא לבחירת גן ילדים מעון יום

מעבר לתקנות משרד החינוך  הכוללות 5 סעיפי סף להפעלת גן ילדים וקבלת רישיון עסק מהעירייה  , להורים יש תפקיד חשוב מאד בבחירת גן הילדים . בהנחה שיש מי שאוכף את התקנות. להורים נשארה עבודה רבה.

בחירת גן ילדים פעוטון מה חשוב לבדוק

המלצות מהורים שאתם מכירים – פעוטונים וגני ילדים פועלים על לא מעט מוניטין . אתם פוגשים הורים לילדים בגילאים דומים לשלכם בגני השעשועים וקבוצות פייסבוק. בררו אתם על הגן או על גנים אחרים בעיר והפעילו אוזניים מחודדות . כמובן שיש לקחת בפרופורציה  פרסומים שליליים או נלהבים מדי וכמו תמיד להוציא את המוץ מהתבן.

והכי חשוב בקרו בגן בעצמכם – אין תחליף לביקור בגן על ידי ההורים עצמם . בקרו בגן בהפתעה , הביטו על צלחות הילדים ואיכות האוכל . לא להתבייש לבקר במטבח ובחדר השירותים. בסופו של יום לניקיון הגן יש חשיבות רבה. 

השכלה ותעודות הסמכה של הגננת – חינוך כיום הוא על סף להיות מדע מדויק . יישום גישות מתקדמות ומודרניות בחינוך ילדכם ישפיעו עליו במשך שנים ויכולות להיות אבן יסוד בחינוך לטווח ארוך.  אל תסתפקו בגננות שאינן בוגרות תואר ראשון או הסמכות אקדמאיות של משרד החינוך או מכללה נחשבת. קורסים והעשרה , זה בתוספת . לא במקום התנאי היסודי לבחירת גן ילדים.

כללי משרד החינוך להפעלת גני ילדים ומעונות יום

  1. היעדר עבר פלילי של כל צוות הגן
  2. הגן יפעל במקום מרווח ונקי
  3. הגן חייב להיות בטיחותי ובטוח לילדים
  4. מיקום הגן יהיה במקום בטוח וראוי ( נניח לא בכניסה למפעל מזהם )
  5. כל צוות הגן חייב לעבור קורס החייאה ועזרה ראשונה

טיפים לבחירת גן ילדים המדריך המלא לשנת הלימודים הקרובה עם פירוט תקנות משרד החינוך והעצות חשובות להורים כיצד לבחור פעוטון צהרון או גן ילדים

מכון ויצמן פעילות קיץ 2019 גן המדע