יאיוי קוסמה מוזיאון תל אביב תמונות יצירות ציורים

יאיוי קוסמה מוזיאון תל אביב תמונות יצירות ציורים חיים בנקודות

מאז התערוכה השל צ'יהולי למרגלות חומות ירושלים לא הייתה תערוכה כזו בישראל. יאיוי קוסמה מוזיאון תל אביב תמונות יצירות ציורים.

יאיוי קוסמה מוזיאון תל אביב תמונות יצירות

יאיוי קוסמה מוזיאון תל אביב תמונות יצירות

נקודות רשתות דלעות ויצירות מהפנטות 

לרוב הציבור הישראלי ז'אנר האומנות מסוגת האוונגרד הוא לא בבחינת כוס התה שלהם. בשנות השמונים והשבעים היו נפוצים פה ציורים של סלבדור דאלי. אבל יותר מזה. כעת אחרי שעשרות אלפי מבקרים רכשו כרטיסים לתערוכה של יאיוי קוסמה זה נראה כמו שינוי בהרגלי הצריכה.

עוד באתר  – מי זה נוכל הטינדר מנטפליקס ?

נולדה לפני מלחמת העולם הראשונה ביפן וייסדה ז'אנר בארצות הברית 

האמנית שידועה בזכות השימוש שלה בדוגמאות צפופות של נקודות ורשתות, התפתחה עם הטכנולוגיה של המאה ה-20 גם למדיות נוספות. היא מציגה מגוון יצירות באמצעות פיסול, ציור, רישומים ויצירות במרחב המקנות תחושה של יקום אחר. אגב באמצע שנות השבעים היא חזרה לארץ הולדתה. ככל הידוע היא משמיכה ליצור משם, על אף גילה מופלג – 92. והנה 3 עובדות חשובות אודות היוצרת :

  1. היא בילתה את 37 השנים האחרונות בבית חולים לבריאות הנפש, כל פי מספר אתרי אינטרנט
  2. גלוריה אוקיף הייתה היועצת העסקית שלה בתחילת הדרך. מאיפה השם זה המוכר לכם? משובר שורות כמובן.
  3. דלעות היוו חלק מרכזי בתזונה שלה במהלך מלחמת העולם השנייה. היום הן תופסות חלק גדול מהיצירה והפרסום שלה.

יאיוי קוסמה דלעת יצירות 

אולי זה רק אני, אבל כמו הכבשים של קדישמן, גם לאמנית היפנית יאיוי קוסמה יש מוטיב חוזר. אצלה מדובר בדלעת. המעדן הכתום זוכה אצלה לייצוג במגוון של יצירות מרתקות. לצד הדלעת היא ידועה בזכות יצירות התמנונים שלה. גם בציור וגם במרחב. היצירות האלו מושכות את הקהל, שרוכש כרטיסים ומגיע אל היקום המקביל במוזיאון תל אביב.

אבל לא הכל קל לה, לדלעת. השנה דווח כי הפסל המוצג בתמונה, של דלעת על חוף, נסחף בסופה הוריקן אל תוך הים. השווי שלו מוערך בכ-4 מיליון שקלים. עדיין לא ברור איך וכיצד תשוקם יצירת האומנות הייחודית של היוצרת היפנית.

 

 תמונות יאיוי קוסמה דלעת

תמונות יאיוי קוסמה דלעת

צפו בווידאו מתוך התערוכה של מוזיאון תל אביב קוסמה בין התמנונים המקנים לצופה תחושה של ביקור ביקום מקביל. מתוך התערוכה של יאיוי קוסמה במוזיאון תל אביב. האמנית היפנית ילידת 1929 נחשבת למצליחה ביותר מבין האמנים החיים כיום. התערוכה מוצגת במוזיאון תל אביב.

כרטיסים 1+1 לתערוכות במוזיאון תל אביב מבצעים בכרטיסי אשראי Yayoi Kusama המלצות ותמונות