יערות קרן קיימת בשפלה מקבלות חיזוק נגד שריפות

יערות קרן קיימת בשפלה מקבלות חיזוק נגד שריפות

בשורות לקראת החופש הגדול והיציאה לפיקניקים של משפחות ברחבי יערות קקל בשפלה ובילויים בחיק הטבע בחופש הגדול 2020 . השנה באמצעות מערכת חדשה תעשה קקל מאמץ נוסף לשמור על יערות השפלה מפני שריפות, ונדליזם ונזקים אחרים

יערות קרן קיימת בשפלה מניעת שריפות צילום דוברות קקל

יערות קרן קיימת בשפלה מניעת שריפות צילום דוברות קקל

מה עושה המערכת של קקל ביערות ? 

המערכת אוספת את כל המידע על היערות הקיימים בארץ ומטרתה להתעדכן באופן שוטף ואוטומטי על מצב היער. קרן קימת לישראל השיקה מערכת חדשה שתאפשר למשתמשי קק"ל ולציבור לקבל מידע בזמן אמת על היערות והפארקים בישראל. המערכת נבנתה כחלק מפעילות תחום GIS  המאפשרת לאסוף את כל הנתונים על היערות – החל מסוגי העצים ועד מוקדי שריפה, ונדליזם ומספר מבקרים בכל רגע.

ונדליזם זהירות ! 

בקק"ל פיתחו מערכת חדשה שתפקידה לעקוב בזמן אמת אחר המצב ביערות ישראל. המערכת מכילה את כל המידע על היערות הקיימים בארץ ומטרתה להתעדכן באופן שוטף ואוטומטי על מצב היער כדי לספק תמונה שלמה ועדכנית לעובדים בשטח.

במהלך שנות התשעים החלו בקק"ל לאסוף מידע על כל יער בישראל. בתחילה אספו נתונים כגון- מיני העצים שיש בכל יער, היכן הם נטועים, הרכב האדמה והזמן בו ניטע היער. ככל שהשנים חלפו הבינו בקק"ל שיש צורך ביותר נתונים והחלו לאסוף גם מידע על קליטת קהל, מיקום חניונים, דרכים ביער, שבילי אופניים ועוד. כעת, הבינו במחלקת GIS של קק"ל כי המידע יכול לסייע לכל עובד קק"ל – מהיערן בשטח ועד מנהל המרחב – ולכן החליטו לחשוף את המידע לציבור ולעובדי קק"ל באמצעות אתר מיפוי המכיל את המידע הרלוונטי.

לדברי מיכאל ספרינגסטין מנהל מערכות מידע בקק"ל, המערכת נוצרה כדי לאפשר לעובד בשטח לנהל את היערות בצורה כמותית וויזואלית. בנוסף, המערכת פתוחה לעובדים כך שהיא מוזנת במידע מכלל עובדי הארגון, כך היא מקבלת יותר מידע על יותר תחומים. בקק"ל מתכננים להרחיב את המערכת שתוכל לספק מידע אמין בזמן אמת על דיווחי שריפות, דיווח על מפגעים באתרים קולטי קהל, ונדליזם ואף ניהול מספר מבקרים ביערות בזמן אמת. העובדים, המחוברים למערכת, יכולים בעזרתה לעקוב אחר כל שינוי בשטח ולטפל באותו הרגע בכל בעיה.

רשימת יערות קרן קיימת בשפלה מקבלות חיזוק נגד שריפות רשימת יערות חדשות הגנת היער בילוי בטוח פעילות קקל רשימת אטרקציות מקומות לעשות על האש 2020 פעילות חופש גדול.