כמה מים על כוס אורז

כמה מים על כוס אורז

אורז הוא אחד ממוצרי היסוד במטבחים ברחבי העולם. אורז או אורז צהוב או סתם אורז לבן שמכינים בעשר דקות. אפילו בהישרדות אוכלים בעיקר אורז. אז עכשיו נענה על השאלה החשובה והעיקרית רגע לפני שמרתיחים ויוצקים – כמה מים על כוס אורז

כמה מים על כוס אורז

כמה מים על כוס אורז

תלוי באורז ובסוג ובהוראות היצרן , אבל שימו לב

בכל פעם שאני רואה אריזה חשדה של אורז על המדף ( או יותר נכון באתר קניות כמו שופרסל ) אני כבר שואל עצמאי מה יחס המים לאורז. ישנם מתכונים על גבי האריזות אבל אין כמו היד שלך והתחושה של בשלן במטבח. אתם כבר בטח יודעים הכנת אורז זה עניין של תרגול. כי אורז שאינו מושלם איך אפשר להגיש אותו ליד המנה העיקרית.

כוס מים כוס אורז

למעט זנים מסוימים שאוהבים יותר מים או פחות. כאשר מדובר באורז עם תוספות או אורז עם ירקות אז מן הסתם נדרש לקצת יותר מים על מנת לא לקבל תבשיל יבש או כזה שנשרף מהר. אז הנה התשובה שלי והיא נכונה למרבית סוגי האורז שאנו קונים בישראל – כוס מים כוס אורז. לא יותר לא פחות. העיקר שלשתי המידות תשתמשו באותה הכוס.

כללי הזהב לאורז מושלם

אני מכין אורז כבר הרבה שנים. אני חושב שהחיבה לגרגרים הלבנים הגיעה לי מהבית של סבתא שלי העירקית. זה היה מוצר בסיסי שאכלנו כל יום. פעם שבוע הוא לבש צבע אחר וקראנו לזה אורז אדום. זה היה כמו לזכות בהטבה 1+1 בכרטיס אשראי. חצי צלחת אורז אדום חצי צלחת אורז לבן.

  1. יוצקים מעט שמן לסיר
  2. יוצקים כוס מים
  3. יוצקים כוס אורז ( אין צורך במלח )
  4. כאשר המים בסיור רותחים מורידים לאש הכי קטנה
  5. מבשלים עד שהמים מתאדים ומקבלים אורז אחד לאחד מושלם
  6. המהדרין , ויש לא מעט כאלו להפתעתי אוהבים את השרוף בתחתית הסיר ואז הם מבשלים עוד 2 או 3 דקות נוספות כדי תהיה שכבה שרופה שמנונית וטעימה.

חכמת המטבח כמה מים על כוס אורז המידות המדויקות שיוציאו לכם אורז אחד אחד אתר האורז של ישראל מתכונים מנצחים לבישול מושלם מתכונים מושלמים לבישול בבית ה אתר הישראלי למידע פשוט וקל החזרי מס פעילות לשבת המלצות על טיולים.