מיזוג ערוץ 10 ושידורי רשת נחתם מסמך הבנות

מיזוג ערוץ 10 ושידורי רשת נחתם מסמך הבנות

מיזוג ערוץ 10 ושידורי רשת ! על רקע הקשיים בשוק התקשורת דווח היום על מיזוג ערוץ 10 ושידורי רשת נחתם מסמך הבנות .  מסמך הבנות נחתם וכעת ממתינים הצדדים לאישור הממונה על ההגבלים העסקיים. 

לאחר שבמהלך חודש מרץ דווח בעיתונות הכלכלית על חידוש המגעים למיזוג בין רשת המשדרת בערוץ 13  וערוץ 10במשדר בערוץ 14.

בחודש מרץ נרשמה התקרבות בעמדות הצדדים נרשמה היום 12/06 רעידת אדמה בשוק הטלוויזיה בישראל עם הודעה רשמית : מיזוג ערוץ 10 ושידורי רשת נחתם מסמך הבנות

הרקע למיזוג ערוץ 10 ושידורי רשת ערוץ 13 – הפסדים ! 

  1. הפסדים של ערוצי תקשורת שהלכו וגברו מאז פיצול ערוץ 2 החדש 
  2. ערוץ 10 החדש בע"מ מספר תאגיד 513024760 אינו מוביל את טבלאות הרייטינג 
  3. פיצול ערוץ 2 גרם להפסדים ניכרים וירידת מחירי הפרסום עקב הגדלת ההיצע .  הערוצים המסחריים – קשת, רשת וערוץ 10נאלצו להשקיע בתוכן יקר יותר מבלי שיהיה כיסוי כלכלי מספיק מצד המפרסמים והם צפויים להפסדים שאת חלקם יידרשו בעלי המניות להשלים מכיסם הפרטי
  4. כרגע ישנם עוד מספר מכשולים עד למיזוג של רשת וערוץ 10 ביניהם גורל השותפות של ערוץ רשת בחברת החדשות המשותפת עם ערוץ קשת וכן קבלת אישור של הממונה על ההגבלים העסקיים. 

הפרסום עובר מהטלוויזיה לאינטרנט 

אחד הקשיים שחווה שוק הטלוויזיה בעולם הוא ללא ספק הפרסום הממוקד באינטרנט. בעוד שבפרסום בטלוויזיה נעדר המיקוד האישי שכיום ניתן ליצור באמצעות כלים של פרסום דיגיטלי , פרסום פרוגרמטי וכתבות תוכן ממוקדות. 

מבלי לזלזל בכוחה המדיום של טלוויזיה וערוצי שידור ותיקים , יש מעבר מתמיד של מפרסמים לפרסום באינטרנט. 

התמקדות בפרסום ממוקד גולש ופרסום במובייל 

הנחות עבודה שהתאימו פרסום לפי גיל ומגדר נעלמו מזמן . בטלוויזיה הן עדיין כמעט הכלי היחידי ואין להם את הכלים לפרסום אישי ממוקד בדומה לפרסום באינטרנט . 

כתוצאה מכך, בשנת 2018, אנו רואים שינוי נראה שינוי משמעותי ברכישת מלאי פרסום וזמן אוויר מבוסס על פלטפורמת שידור והתקציבים עוברים לפרסום בהתבסס על זהות המשתמש בפועל.

הפרסום הממוקד באינטרנט , הכלים שמנגישים אותו לבעלי עסקים קטנים ובינוניים , הפרסום הפרוגרמטי , והמיקוד בקהלי יעד מפולחים היא תוצאה של כלים המספקים מדידה מפורטת של ההחזר על הוצאות הפרסום . 

לטלוויזיה בישראל ובכלל אין את הכלים באלו נכון להיום. הנה לכם עוד סיבה טובה עבור מיזוג ערוץ 10 ושידורי רשת