מכשירים תומכי דור 5

מכשירים תומכי דור 5

בהודעה דרמטית שהפתיעה את שוק התקשורת בישראל השיקה חברת פלאפון את תשתית דור 5 של רשתות הסלולאר בישראל. לצד הרשת החדשה הושק קו של טלפונים חכמים מכשירים תומכי דור 5

מכשירים תומכי דור 5 סלולר פלאפון

מכשירים תומכי דור 5 סלולר פלאפון

אז מה זה רשת 5G 

בדומה לחבילת אינטרנט ביתית ברשת הסיבים האופטיים שמספקת קצבי גלישה במהירות של עד 1.1  גיגה ברשת יציבה יותר כך גם הדור החמישי של הסלולר  5th Generation אמור לתת לנו תקשורת סלולר מהירה , זמני המתנה נמוכים, אמינות ויציבות של הרשת. לעומת התקן היום 4G , שלכבודו רכשתי מכשיר תואם בזמנו , שבעולם המערבי הופך לתקן מתיישן.

לפי הפרסום באתר פלאפון + רשת G5 אמור לספק מהירות שיא צפייה בתכני לייב וסטרמינג. להנות ממוזיקה, הופעות, משחקים וארועי ספורט ברמה שעוד לא הכרתם עם תמיכה ביישומים  , טכנולוגיות מתקדמות לעולמות הרכב, רפואה, ביטחון תעשייה וחינוך. בקיצור כל מה שהכרנו עד עכשיו אבל הפעם על באמת מהיר זמין ומעשי.

האם מכשיר 4G מתאים לרשת 5G

ועכשיו השאלה הגדולה האם טלפון 4G יפעל בדור 5 או שצריך שוב להשקיע הרבה כסף במכשיר סלולר חדש . למומחים יש תשובה ברורה בנושא. לפי הערכות שונות רק לקראת שנת 2024, רק מחצית מהאמריקאים יהיו בבעלותם טלפון 5G או מכשירים אחרים.

מכשירי דור 4 לא ייעלמו מהשוק בקרוב . עדיין לא ברור אילו חברות סלולאר יבואו בעקבות פלאפון כבר ישיקו את דור 5 . ואלו מהירויות ואיכות תספק הרשת בישראל . חשוב לזכור שרשתות 5G לא מתוכננות להחליף 4G, אלא נועדו לעבוד בשיתוף עם רשתות 4G. מה שאומר שתקן 4G לא יבוטל בזמן הנראה לעין ולא מעט מכשירים תואמי  5G עדיין ישתמשו בטכנולוגיית 4G די הרבה זמן.

הכתבה ממשיכה בהמשך העמוד מכשירים לרשת G5

מודעות גוגלסמסונג דור 5 מכשירים A 5G Galaxy

על פי אתר החברה המכשיר מדגם A 5G Galaxy  ישנה את פני עולם התקשורת. היא פונה לשוק העסקי ומצהירה
העידן החדש של קישוריות לנייד מתחיל כעת. התנסות ב- hyperfast 5G לפתוח דרכים מהפכניות חדשות לעסק.

Xiaomi Poco F2 Pro מותאם דור 5 

את המכשיר ניתן לרכוש בישראל במחיר שנע בין 2,504 - 1,599 שקלים תלוי במבצעים ברשתות ובבחירה בין היבואן הרשמי של שיאומי לבין יבוא מקביל שגם אותם ניתן להשיג ברשתות השונות. באתר פלאפון ניתן להזמין מכשיר תואם דור 5 במחיר 2499 שח למפרט של PocoPhone F2 Pro מסך מסך בגודל 6.67 אינץ' באיכות Full-HD Plus, מעבד 8 ליבות עוצמתי במיוחד 2.84GHz, סוללה עוצמתית 4700mAh, המכשיר מצויד ב 4  מצלמות אחוריות 64MP+13MP+5MP+2MP וקדמית 20MP קופצת מהמסך.