מעגל אבנים חדש התגלה ברמת הגולן

מעגל אבנים חדש התגלה ברמת הגולן

עם בא החורף והגשמים רמת הגולן נהפכת למוקד טיולים תצפיות על מפלים ומסלולים סודיים בעלי יופי יוצא דופן. השבוע במדור הטיולים של ישראל מעגל אבנים חדש התגלה ברמת הגולן ומסלולי טיול.

מעגל אבנים פרה היסטוריה חדש או ….

נתחיל עם קצת הומור! ועם הסרטון שטוען לתגלית מרעישה ומעגל אבנים חדש ברמת המהווה אטרקציה לטיולי שבת. אז תיהנו מהסרטון ונמשיך למסלולי טיולי מומלצים

 

הגולן מציע בילוי סתווי במזג אויר מושלם -סדנאות, קולינריה ומסלולי טיול בחבל הארץ הכי יפה בישראל מסלולי טבע ותצפית – לכל המשפחה:

טיילת מאגר מרום גולן

מסלול הליכה קליל של כחצי שעה לכל המשפחה, בו אפשר לתצפת על מאגרי המים של הגולן המשמשים להשקיה חקלאית וטורבינות הרוח ההולכות ונבנות באזור בימים אלו. את הטיול הרגלי הקצר ילוו נופי החרמון וצפון הגולן.
איך מגיעים? על כביש 959 כ-850 מ' מזרחית לצומת אל-פורן בעיקול הכביש יש ירידה מהדרך אל חניה קטנה סמוך למאגר, מחנים את הרכב והולכים לאורך הטיילת. המסלול אינו מעגלי. ניתן להשאיר רכב נוסף בקצה הטיילת, בשער האחורי של קיבוץ מרום גולן או לחזור לרכב.

שביל היער- צילום דבי מיטריני מתוך סקופר

שביל היער- צילום דבי מיטריני מתוך סקופר

טיול ממצפה לשלום למבוא חמה

נפתח בתצפית יפיפייה על הכנרת והרי הגליל ממצפה לשלום. אפשר לשלב פיקניק וקפיצה למעיין מצפה לשלום (יורדים מהמצפה במדרגות וממשיכים עם השביל) . נמשיך בהליכה נעימה לאורך טיילת סלולה ההולכת על המצוק שמעל הכנרת ממצפה לשלום לכיוון קיבוץ מבוא חמה. אורך המקטע כ-2 ק"מ. המסלול אינו מעגלי ואפשר להשאיר רכב נוסף במצפה מבוא חמה או ללכת הלוך וחזור על הטיילת.

מאבני איתן לאליעד

הליכה לאורך הטיילת מעל המצוק של נחל אל על. נפתח בתצפית על הנחל ממצפה הבנים. אפשר לשבת על הספסלים ולשמוע על הנחל והאזור באמצעות המסבירן המוצב במקום. ממשיכים בהליכה מעל הנחל ומסיימים במצפה נוסף הנמצא בשולי מושב אליעד. נחל אל על מאופיין בצמד מפלים- אחד שחור ואחד לבן- קילוחי הבזלת של הגולן מכסים שכבות עבות של סלעי משקע ימיים בצבע לבן. המים מתחתרים בסלע הבזלת השחור ויוצרים בו מפל ואז ממשיכים ומתחתרים עמוק יותר עד שהם מגיעים לסלעי הלבנים והפעם יוצרים מפל בסלעי המשקע שתחת הבזלת.

 

איפה תוכלו לראות את מעגל אבנים חדש התגלה ברמת הגולן המקומות הכי יפים בישראל טיולים והמלצות סרטון וידאו בלעדי המלצות לטיולים רוג'ום איל הירי גלגל רפאים מסלולים