מתי משלמים מס הכנסה שלילי לפני החגים? מי זכאי לתשלום

מתי משלמים מס הכנסה שלילי לפני החגים? מי זכאי לתשלום

שר האוצר ומנהל רשות המסים הודיעו על הקדמת תשלום מענק עבודה ו-250 מיליון ₪ יועברו לזכאים לפני ראש השנה. כתבה עם הסבר אודות מתי משלמים מס הכנסה שלילי לפני החגים? מי זכאי לתשלום.

מתי משלמים מס הכנסה שלילי

מתי משלמים מס הכנסה שלילי

מתי הכסף נכנס לחשבון הבנק? 

שר האוצר, אביגדור ליברמן ומנהל רשות המסים, ערן יעקב, הודיעו כי התשלום השני של מענק עבודה עבור שנת 2020, בסכום כולל של כ-250 מיליון ₪, יוקדם ויועבר לחשבונות הבנק של הזכאים ב-1 בספטמבר, כחודש וחצי לפני המועד הקבוע בחוק, כדי לאפשר ל-195 אלף זכאים, שכירים ועצמאים, להיעזר בכספי המענק לקראת חגי תשרי. התשלום כולל את יתרת "התוספת למענק" לזכאים.

עוד באתר- בירור זכאות מס שלילי

כמה כסף מגיע לזכאים למס שלילי?

עבור שנת 2020 משולם המענק, בכפוף לעמידה בתנאי החוק ובהתאם לקריטריונים, למי, שבין השאר, הכנסתם החודשית הממוצעת עולה על 1,280 ₪ ומגיעה עד 11,580 ₪. סכום המענק המקסימלי לשנת 2020 עומד על 8,640 ₪ והמענק הממוצע יעמוד על כ- 4,400 ₪.

האם יש תוספת שנתית למענק עבודה?

בשל המשבר הכלכלי נקבעה תוספת למענק עבודה 2020, עבור תקופת הזכאות אפריל עד דצמבר 2020, בגובה של 62% ולא פחות מ-990 ₪, ובשנה החולפת שולמה מקדמה על חשבון התוספת למענק וכעת משולמת יתרת התוספת. עוד נזכיר כי לראשונה שכירים שהכנסתם בחודשים אפריל עד דצמבר 2020 התקבלה ממעסיק קרוב (לדוגמה: בן זוג, הורה, אח וכו') זכאים למענק עבודה בגובה 62% בגין תקופת עבודתם אצל קרוב.

מי זכאי לקבל תשלום עבור מענק עבודה? 

מענק עבודה משולם ע"י הרשות ישירות לחשבונות הבנק של הזכאים, העומדים בתנאים הקבועים בחוק ומטרתו לשפר את מצבם הכלכלי של העובדים ברמות השכר הנמוכות, לצמצם פערים כלכליים-חברתיים ולהוות תמריץ להשתלבותם בשוק העבודה.

איך מגישים תביעה למס הכנסה שלילי?

הגשת הבקשה למענק היא פשוטה וקלה, אם הוגשה בקשה למענק בשנתיים האחרונות, ניתן להגיש בקשה מקוונת, היתר יוכלו להגיש בקשה בסניפי הדואר הפרוסים ברחבי הארץ.

עכשיו באתר wesave- בדיקת זכאות להחזרי מס הכנסה- שכירים עצמאים מובטלים
שירות משולב לאיתור כסף אבוד ירושות ביטוחים קופות גמל קרנות השתלמות + הטבות מס

נא הקפידו על כתובת מדויקת