סובב כינרת טיולים מומלצים במסלולים ללא תשלום המלצות

סובב כינרת טיולים מומלצים במסלולים ללא תשלום המלצות

בישראל יש אתר טיולים מדהים המתאים לטיולים בכל דרגת קושי. יש בו מים לאורך כל השנה וכל אחד יכול למצוא בו מסלול טיול מומלץ בצפון. הכירו את שביל סובב כינרת טיולים מומלצים במסלולים ללא תשלום המלצות. טיולים חינם עם מדריך פסח 2024.

לכבוד החג באיגוד ערים כינרת מציעים טיול עם מדריך ללא תשלום. איפה הסיורים? ליד מקורות מים וסביב הכינרת המלאה.

<yoastmark class=

 

 עוד באתר 

את בוגדת כך בעלך יגלה עם מי 

בנק הפועלים חול המועד פסח 2024

בפסח 2024 טיול עם מדריך חינם סביב האגם הלאומי

מה בתכנית?. חווית פסח בכינרת טיולי יום מודרכים ב'שביל סובב כינרת' ללא עלות, בהרשמה מראש

מתי?. הטיול המודרך ייערך ביום חמישי ה-25 באפריל בשני סבבים.

הראשון בשעה 9:00 מסלול קצר

השני בשעה 11:00 מסלול ארוך שני המסלולים ברמת קושי זהה- קל עד בינוני.

תיאור המסלול – סובב בית ירח:

ניפגש בסמוך לחניון ביה"ס התיכון 'בית ירח', נצעד וניכנס לחוף ירדן-כינרת, נראה את היציאה של הכינרת אל הירדן ונצפה בסכר דגניה המיתולוגי. נחצה את המרכז הימי בית ירח ללימוד מקצועות הים של משרד החינוך, נעבור קטע טבע יפיפה ונמשיך עד בית העלמין ההיסטורי של קבוצת כינרת. משם, נעלה עם משתתפי המסלול הקצר לביקור ב'גל הרצל' ובאתר הארכיאולוגי 'תל בית ירח' שעבר לאחרונה חפירה והנגשה לציבור, בעוד עם משתתפי המסלול הארוך נמשיך על שביל ישראל לאורך המוביל המלוח ובתוך 'חורשת האקליפטוס' אל בית המוטור. נסיים את שני המסלולים, הן הקצר והן הארוך, בנקודת המפגש עם הרכבים בחניית תיכון בית ירח.

נק' מפגש: בכניסה לביה"ס התיכון 'בית ירח'.

אורך המסלול הקצר: 2.5 ק"מ (כשעתיים)

אורך המסלול הארוך: 4 ק"מ (כ-3.5 שעות)

דרגת קושי: קל – בינוני.

המסלולים לא מתאימים לעגלות תינוקות.

 

באיזו רמת קושי הטיול בשביל סובב כנרת ?

בינונית, מתאים למיטיבי לכת. חלק מהמסלול כולל צעידה בתוך המים.

איך מגיעים: את הרכב יש להחנות בדרך העפר בצמוד לגשר אריק. בצד הצפון מזרחי של הגשר יורדים לעבר הכינרת ומכאן מתחיל המסלול. צועדים על השביל האדום כ- 200 מטרים ופונים שמאלה לעבר סימון שביל ירוק בצמוד לשמורת הבטחה שמקיפה את שפכי הנחלים של הירדן והגולן לכינרת.

תיאור המסלול: צועדים לכיוון מזרח כשמימין שמורה ומשמאל שטחי חקלאות בהם מגדלים מנגו עד שמגיעים לחורשת אקליפטוס, אחריה פונים שמאלה בצמוד לערוץ קצר על הדרך הירוקה בין השטחים החקלאיים, חולפים על פני סבך קנים, פונים ימינה ומגיעים לערוץ נחל זורם בעומק כ- 30 ס"מ- הזאכי. ממשיכים עוד כ- 100 מטרים קדימה ושם ממתין מקור מים נוסף- נחל יהודייה.

אז איך מגיעים לנחל היהודייה ? לאחר חציית נחל היהודייה, פונים ימינה לעבר שביל סובב כינרת.

מכאן צועדים על סימון השביל כ- 500 מטר לעבר עיקול חד שמאלה ולאחר מכן ימינה. כק"מ קדימה פונים ימינה לעבר מטע תמרים ולאחר מכן הצעידה הינה לכיוון מזרח בצמוד לגבול השמורה.