פער גילאים בין בני זוג

פער גילאים בין בני זוג

בין קרי גרנט לדיאן קנון בת זוגו היה פער היה פער של 33 שנים. כל זה קרה מזמן , לכן שאלת פער גילאים בין בני זוג היא לא נושא חדש אלא סוגיה חברתית עתיקת יומין ותופעת זוגות עם הפרש גילאים גדול היא לא שאלה מודרנית. 

כתבה מיוחדת של אתר wesave

פער גילאים בין בני זוג

באתר https://www.psychologytoday.com מסופר על מחקר בנושא פערי גילאים דווקא מההיבט של נישואים חוזרים . לפי הכתוב גברים שנישאו מחדש לעיתים קרובות בוחרים בנשים צעירות, ובכן, זה לא רחוק מהמציאות (Pew Research Center, 2014). כאשר גברים מתחתנים בפעם השנייה רק 57% מהגברים מתחתנים עם נשים בערך באותו גיל

Image courtesy of cuteimage at FreeDigitalPhotos.net

Image courtesy of cuteimage at FreeDigitalPhotos.net

נתון בולט הוא ש20% בוחרים בנשים צעירות מהן ב 10 שנים או יותר, ו -18% בוחרים בני זוג בפער של  6 עד 9 שנים. באותו מחקר, נשים דיווחו על היותה בן הזוג המבוגר רק 11% מהמקרים. 

הפרש גילאים בין בני זוג חוק

החוק אין איסור או היתר לפער גילאים בין בני זוג אלא רק גיל מינימום שבו מותר לגבר או אשה להתחתן.

אהבה עם פער גילאים היא לא תופעה חדשה. כיום אנו רואים לא פעם בני זוג שרושמים בקלות הפרש גילאים בין בני זוג 10 שנים ולפעמים גם הפרש גילאים של 20 שנה ולפעמים דווקא בחורה יותר גדולה מגבר אז מי אמר ששאלת פער הגילאים מציגה תמיד את הגבר בגיל הבוגר יותר ואת השאה כצעירה יותר. 

מחקרים בנושא פער גילאים בין בני זוג

מחקרים רבים נערכים בעשור האחרון סביב פער הגליאים האידאלי בין גבר לאשה ולרובם יש מסקנה דומה . מערכות יחסים בהם פער הגילאים גדול בין בני הזוג  נוטים להצליח פחות מאשר כאשר בני הזוג בגיל דומה, על פי מחקר חדש על אף שגברים עשויים להיות מאושרים יותר עם אישה צעירה בשלבים המוקדמים של הנישואין, לאחר שש שנות נישואים הפער יכול להיות בעיה בעיקר בכל הקשור להחלטות כלכליות או החלטות לגבי גודל המשפחה ועושה הרושם שדווקא זוגות בגילאים דומים ( עד חמש שנות פער בין הגבר לאשה ) מצליחים יותר בהתמודדות עם החלטות קשות