קפה וסוכרת המלצות תזונה

קפה וסוכרת המלצות תזונה

קפה וסוכרת המלצות תזונה, המשקה הפופולארי בעולם קוסם גם לחולי סוכרת. הוא מעיר , הוא טעים ומעט אנשים יוותרו עליו. לכן נשאלת השאלה מה המינון הנכון של חולי סוכרת ביחס לשתיית קפה עם ממתיק מלאכותי או קפה ללא ממתיק מלאכותי.  נתחיל בהסבר מהי בעצם מחלת הסוכרת .

מחלת הסוכרת נחשבת למגיפה עולמית ! היא מתאפיינת בריכוז גבוה מן הרצוי של סוכר (גלוקוז) בדם ובשתן , וניתן לאבחן אותה בקלות באמצעות בדיקת דם פשוטה ,. הסוכרת נחשבת למחלה כרונית מטבולית שמופיעה בעקבות הפרעה במערכת חילוף החומרים, ויכולה לגרום לנזקים שונים באיברים רבים בגוף. שם המחלה בלטינית Diabetes Mellitus משמעותו "שתן מתוק".

מחקרים חדשים בנושא סוכרת וקפה

קפה תרומתו להורדת רמות הסוכר מתפרסמים גם בשנת 2020 ומצביעים על התועלות והסגולות של שתיית קפה לבריאות האדם. אחד המחקרים שפורסמו מצביע על כך שמעקב אחר נבדקים ששתו קפה באופן קבוע אופיינו כבעלי סיכון נמוך יותר באופן משמעותי לסוכרת מסוג 2.
קפה וסוכרת כיצד שתיית קפה משפיעה על חולי סוכרת

עבור אנשים ללא סוכרת, קפה עשוי לעזור להפחית את הסיכון לפתח סוכרת.
לאחר שתיית קפאין בטווח הקצר כדי גדלות רמות הגלוקוז והאינסולין. בגלל זה, אנשים עם סוכרת צריך להיות זהיר בעת צריכת קפה.
רצוי לשתות קפה ללא ממתיק או ללא ממתיק מלאכותי , כי הממתיק מקטין את היתרונות של מניעת סוכרת. ויכול להגדיל את הסיכון לפתח סוכרת.

שוקולד מריר וסוכרת זה עוזר וזה טעים

מחקרים שנעשו בשנים האחרונות מראים שיש לא תועלות ויתרונות תזונתיים בשוקולד מריר כחלק מתפריט מאוזן לחולה סוכר. בשוקולד המריר האיכותי אין חלב או לקטוז . הוא עשיר בנוגדני חימצון ומינרלים. לפי המחקרים שוקולד מריר מסייע להורדת לחץ דם ומסייע להקטין את רמות הסוכר בדם. חשוב מאד לשלב כל רכיב תזונתי בתפריט מאוזן לחולה סוכרת לאחר התייעצות עם דאיטנית מוסמכת של קופת חולים או מחלקת סוכרת.
אגב עם וללא סוכרת תמיד מומלץ לבדוק זכאות למענק עבודה והחזרי מס

קפה וסוכרת מאכלים מומלצים לסוכרתי

קפה וסוכרת מאכלים מומלצים לסוכרתי

gloo.co.il האתר הישראלי לסוכרת מימוש זכויות רפואיות

עוד על קפה וסוכרת המלצות תזונה אתר הסוכרת הישראלי מתכונים מחקרים חדשים בנושא סוכרת וחדשות ביטוח לאומי