שבוע העיצוב בירושלים 2021 בבית הנסן 

שבוע העיצוב בירושלים 2021 בבית הנסן 

הוא חוזר ובגדול- שבוע העיצוב ירושלים 2021  – פרויקט הדגל של בית הנסן ביוזמת משרד ירושלים ומורשת והרשות לפיתוח ירושלים – חוזר לעבוד בשיא המרץ לקראת אירוע שיפתח ב 1 ביולי 2021 במרחב הפיזי של בית הנסן. תאריכים ומופעים. עשרות אירועים, מופעים ותערוכות עיצוב מקומיות ובינלאומיות!

שבוע העיצוב בירושלים 2021 בבית הנסן  באדיבות שבוע העיצוב מקור סקופר

שבוע העיצוב בירושלים 2021 בבית הנסן  באדיבות שבוע העיצוב מקור סקופר

 

מדובר באירוע שפותח את אירועי התרבות לחודשים יולי אוגוסט, חודשי החופש הגדול.

שבוע העיצוב ירושלים מתקיים מ-2011 כאירוע העיצוב הציבורי הגדול והמשפיע בישראל. בשנת 2016 התרחב שבוע העיצוב לאירוע בינלאומי המתפרס על שורת אתרים בירושלים ומכיל ערב רב של אירועים, מופעים ותערוכות עיצוב מקומיות ובינלאומיות. מדי שנה שבוע העיצוב מתמקד בתמה מרכזית אשר בוחנת סיטואציות ירושלמיות וישראליות ייחודיות בעלות רלבנטיות בינלאומית, מתוך מחשבה כי הנוף התרבותי הייחודי בישראל הופך אותה למעין מעבדה חיה של נושאים גלובליים בוערים, ומתוך אמונה כי על עיצוב להגיב לנושאים אלו.

עוד באתר- הסרטים הכי טובים בנטפליקס 

״קרקס הבריחה״ שבוע העיצוב ירושלים מעל 160 משתתפים ! 1-8 ביולי בבית הנסן, ירושלים

הנושא השנה הוא באסקפיזם, בעידן בו נראה כי אין נחוץ ממנו, אך גם אין מפלט מהעלויות שהוא משית עלינו. כצורה ומבנה אוצרותי סימנו את הקרקס האמריקאי הגדול של סוף המאה ה-19 כמרחב האסקפיסטי המושלם, המקפל לתוכו לא רק את חזותו הנוצצת, אלא גם את המנגנונים המופלאים שמאפשרים אותו ואת המחירים הקשים שהוא גובה מהאקרובטים, האאוטסיידרים ובעלי החיים שהרכיבו את החוויה המושלמת שהציע.

דרך תערוכות, מיצבים, פרויקטים חדשים ומופעים, המהדורה העשירית של שבוע העיצוב ירושלים, והחמישית כאירוע בינלאומי רחב היקף, תיבחן שאלת האסקפיזם שנדמית רלוונטי מתמיד. לחלקנו היא מייצגת את המפלט המושלם מהשנה האחרונה, ולאחרים משמשת כמטאפורה אופטימלית לתאר את מה שהתרחש ומתרחש במהלכה.

רשימת משתתפים ( חלקית) באירוע העיצוב ירושלים 2021 

בית הנסן ישנה את פניו ויהפוך לקרקס דרך פרויקט מעטפת מרכזי מאת דנה בן שלום, עמית פורטמן ואלון שריד ופרויקט בקסטייג׳ אפלולי בעיצובו של איתמר פלוג׳ה. אנשי הליצן x ישלבו בין עיצוב לקרקסנות ויפיחו חיים בבית הנסן לאורך כל שבוע העיצוב. פרויקט השדכן בניהולו של דניאל נחמיאס יפגיש בין מעצבים ובעלי מלאכה בתחום האוכל בירושלים, כעשרים יוצרים ויוצרות ישתתפו בתערוכת הפריקס (ביניהם: דניאלה מרוז, קובי פרנקו ומיכאל גולן, עמליה מגריל ודניאל גרבר, הילה שפירא, אופיר הללי, טל מור סיני, נטלי אילון, סלי קריסטל, נעמה אגסי, רוני לנדה, רוני עזגד, אביר סולטן, שאדי מג׳דלטון, שאול כהן, ועוד), סטודיו Space Popular מלונדון יצור אינסטליישן חדש של מרחבים וירטואלים, ארז נאבי פאנה יצמיח גן חיות, ועוד…

בית הנסן – מרכז תרבות לעיצוב, מדיה וטכנולוגיה המקיים ומקדם עשייה רבה ומגוונת במהלך השנה לקידום תחום העיצוב בירושלים ומעצבים ישראלים בכלל.