שעות פתיחה מוזיאון ישראל ירושלים

שעות פתיחה מוזיאון ישראל ירושלים

שעות פתיחה מוזיאון ישראל ירושלים כל המידע על המוזיאון מחירי כניסה הנחות מחיר כרטיס נכה ותערוכות חשובות שאסור לפספס במוזיאון ישראל ירושלים

למי מתאים ביקור במוזיאון ישראל ירושלים

באזור קרית המוזיאונים פועל המוזיאון הגדול ביותר בישראל. צופה אל בניין הכנסת ועל ירושלים הנבנית מגדלים בקצב מהיר , אוצר המוזיאון תערוכות מרתקות על טבע ואדם , אומנות מודרנית ומה שאמור להיות גולת הכותרת – המגילות הגנוזות של ים המלח .

המלצות על התערוכות המובילות של המוזיאון

אחרי המספר שנים שלא בקרתי בו , הפעם החלטתי להקצות מספר שעות לביקור. הסיבה האמיתית הייתה ההתעניינות המחודשת שלי בנושא מימי נעוריי – המגילות הגנוזות של ים המלח. אני לא יודע זה בגלל האקלים החברתי והפוליטי בישראל או בגלל צפיית יתר בתכניות כמו אוצר האי המקולל. בכל אופן לקחנו צידה לדרך , כמה בקבוקי מים ויצאנו לדרך לכבוש את העליות התלולות של ירושלים .

חי בחלל יומן אילן רמון ומגילת חנוך מקומראן

מה הקשר בין כת מסתורית שנמלטה לחופיי ים המלח באשר הונחו היסודות לנצרות לטייס קרב ישראלי שהגיע להיות אסטרונאוט על מעבורת החלל קולומביה  , נהרג בהתפוצצות המעבורת והפך לאייקון ישראלי ?

אריך פון דניקן היה אוהב את זה .  התערוכה חי בחלל יוצרת קשר של תוכן ביון היומן שכתב אילן רימון בחלל ושרד באורך פלא את ההתרסקות ושרפת המעבורת , לבין חנוך , גיבור הספר הנושא את שמו שבו מתוארת לראשונה טיסה בחלל שבה לוקח חלק בן אנוש .

חי בחלל אילן רמון תערוכה מוזיאון ישראל בירושלים

חי בחלל אילן רמון תערוכה מוזיאון ישראל בירושלים

הרבה לפני מלחמת הדתות בני האדם הראשונים בארץ ישראל 

כיום אין פילים בישראל אך בעבר הם היו חלק בלתי נפרד מהתזונה של האדם הקדמון בישראל. המעבר בין החדרים בהם מוצגים פסיפסים מתקופת הברזל והכיבוש הרומי של ארץ ישראל לתקופת בראשית של ארץ ישראל היא בבחינת מסע בזמן . השילוב של השניים מרחק מספר מטרים משלים חושית של ממש על עברה של ארץ ישראל.

בראשית היה תוהו ובוהו מוצגים במוזיאון ארץ ישראל הפרה היסטורית

בראשית היה תוהו ובוהו מוצגים במוזיאון ארץ ישראל הפרה היסטורית

המגילות הגנוזות תערוכה בירושלים 

ציפיתי להרבה יותר. ממוזיאון ישראל בירושלים אפשר היה לצפות יותר מאשר סרט קצר והיכל ספר צנוע מאד. תצוגת המגילות במרכז האולם מצריכה את המבקר להגיע ולטפס ( לא נגיש לנכים וחבל ) ולהגיע על המגילות. ההמחשה לאופו שמירתן במערה נחמד אבל לא יותר מזה .

בקומה השנייה של היכל ניתן לצפות במקטעים קצרים בעלילות כתר ארם צובא . שוב , אין גישה לנכים וחבל. היינו מצפים ליותר .  בכל מקרה , ועל אף החסרונות מומלץ.

תערוכת המגילות הגנוזות מוזיאון ארץ ישראל בירושלים

תערוכת המגילות הגנוזות מוזיאון ארץ ישראל בירושלים

מוזיאון ישראל שעות פתיחה במשך השבוע ששי ושבת

ימים ראשון שני רביעי חמישי : 10:00 – 17:00
יום שלישי : 16:00 – 21:00
ימי שלישי בחודש אוגוסט: 10:00 – 21:00
יום ששי וערבי חג: 10:00 – 14:00
יום שבת: 10:30 – 16:00
כתובת המוזיאון ופרטי הקצר שדרות רופין 11 הקריה, ירושלים, מיקוד 9171002 טלפון: 02-6708811 דוא”ל info@imj.org.il