תחנת הרכבת של צמח פעילויות בחגים 2022

תחנת הרכבת של צמח פעילויות בחגים 2022

אם גם אתם רוצים לטייל מעט צפונה, או לבלות באטרקציות להורים וילדים סמוך לכינרת כדאי שתכירו את הפעילויות שמחכות לכם באתרי מורשת. בכתבה זו תחנת הרכבת של צמח פעילויות בחגים 2022. טיולים מומלצים בראש השנה וחול המועד תשפ"ג.

מתי הוקמה התחנה ומה הקשר שלה לרכבת העמק ההיסטורית?. שריד ממסילת רכבת העמק שהוקמה על ידי הסולטאן הטורקי עבדול חמיד השני במטרה לקשר את העיר דמשק עם חוף הים התיכון. התחנה נפתחה במאי 1906 ונסגרה בשנת 1948.

אטרקציות בצפון תשפ"ג תחנת הרכבת של צמח פעילויות בחגים 2022

נכון שלרוב הצפון מתקשר לנו עם אטרקציות של מים וטיולים בנחלים.

אבל למה שלא תבקרו גם באתרי מורשת?. המועצה לשימור אתרי מורשת מציעה מגוון פעילויות ייחודיות מלאות בתוכן לכל המשפחה בתקופת החגים: סיורים מודרכים, סדנאות , גלריות, אטרקציות ואפשרויות בילוי נוספות לכל המשפחה, בעשרות אתרי מורשת בכל רחבי הארץ

מודעות גוגל"המציאות עולה על כל קרון" – מרחב בריחה לילי משפחתי על שפת הכנרת צומת צמח הרכבת ההיסטורית 

מה בסיור? "רכבת הלילה לצמח" חוזרת ובגדול ועמה, פעילות לילה ייחודית. חוויה חינוכית, היסטורית תוך שילוב אמצעי מדיה וטכנולוגיה מתקדמים לכל המשפחה! .
תחנת הרכבת ההיסטורית של צמח, הינה תחנת קצה מהחשובות בקו תחנות "רכבת העמק" ההיסטורי (רק שמונה שעות מדמשק!). התחנה שופצה ושוחזרה והפכה לאתר ייחודי בנוף ההיסטורי תיירותי של צפון הארץ וסובב כנרת.
מתי? – הפעילות הלילית, תתרחש בין מבני התחנה הייחודיים והמשוחזרים, בכל ערב במהלך חגי תשרי בשעה 19:00 (לא כולל ערבי חג) ובתיאום מראש.

רגע לפני שאתם ממשיכים לקרוא פעל פעילויות באתרי מורשת , אולי יעניין אתכם פסטיבל המסיק סוכות 2022 בכרם הזיתים ביער אליקים 

תחנת הרכבת של צמח פעילויות בחגים 2022 סוכות ראש השנה פעילויות אתרי מורשת

תחנת הרכבת של צמח פעילויות בחגים 2022 סוכות ראש השנה פעילויות אתרי מורשת

"רכבת לילה לדמשק" – טיול עששיות לאורך מסילת הרכבת בתחנת הרכבת ההיסטורית של צמח

מה בסיור? טיול עששיות מסתורי בעקבותיו של המרגל הבריטי ריצ'רד מאונסל. באיזה תחום הוא פעל?. ריגל לטובת הבריטים במקום זה עלה על הרכבת לדמשק ונעלם.

סיפור היסטורי מרתק שהתרחש בראשית המאה העשרים בארץ ישראל. סיור לילי לאורך תוואי מסילת הרכבת ובין מבני תחנת הרכבת ההיסטורית של צמח המשוחזרים עד לסובבן הקטרים. הסיור מלווה בסיפורו של המרגל ומנסה להתחקות על עקבותיו עד שעולים לרכבת ונוסעים לדמשק.

מתי? הפעילות הלילית, תתרחש בין מבני התחנה הייחודיים והמשוחזרים, בכל ערב (יש להירשם מראש) החל מהשעה 20:00.

מודעות גוגל"כאן תחנת צמח איך אני נשמע?"- פעילות שידורים חובקי עולם של חובבי רדיו וסיורים חינם בתחנה במסגרת "שבת ישראלית"

מה בסיור? לראשונה תתקיים בתחנה , הפעלה מיוחדת "חובקת עולם" של "אגודת חובבי הרדיו בישראל". האירוע הפתוח לקהל הרחב, (שישי ושבת) ויוקדש לתחנה. למי נצדיע?. ל"פרשים האוסטרלים" שנפלו בקרב ההרואי על תחנת צמח ב-25.9.1918. האירוע יתקיים בתחנה 48 שעות ברצף.
מתי? בחול המועד סוכות 2022 בין התאריכים 14-15.10.2022
ניתן להירשם לסיור חינם בתחנה והיכרות עם פעולת חובבי הרדיו – במסגרת "שבת ישראלית"