תיבת אוצר

תיבת אוצר

על אוצרות גנוזים וחלומות אישיים ID-100225918

Image courtesy of Stoonn at FreeDigitalPhotos.net

מי לא היה רוצה למצוא תיבת אוצר? כילדים אהבנו לשחק ב"חפש את המטמון" וכמבוגרים יותר אנחנו חולמים על זכיה בלוטו או טוטו. אבל האם באמת קיימות תיבות אוצר? האם אוצר קיים רק בסיפורים? בישראל אנחנו חיים בארץ מלאה באוצרות. החל מאתרים היסטוריים, שהסיפורים עליהם אוצר בפני עצמם, ועד לאוצר של ממש - כסף, זהב ומטבעות מתקופות קודמות

 
אוצרות גנוזים בישראל   

בתקופות של חוסר יציבות ומלחמות, קהילות ועמים קדומים גנזו את דברי הערך שלהם בתקווה שיצליחו לחזור, בזמנים יציבים יותר, לאסוף אותם. בתקופה המודרנית, ארכיאולוגים מגלים, בהתרגשות רבה, אוצרות גנוזים שמראים לנו רבות על תקופות קדומות בארץ.

תיבת אוצר מפת אוצר שמחכים לכם  

אבל איך מגיעים לאוצר? האם יש מפה כמו של פיראטים, שתוביל אותנו למקום מחבואו של האוצר?

מסתבר שקיימות מפות שמובילות לאוצר. לא מפות אוצר של פיראטים, עשויים מקלף עם X גדול על מקום המחבוא. מפת אוצר אמיתית מתגלה על ידי הכרות עם ההיסטוריה של האיזור. השאלות הבאות הן רמזים במפת אוצר אמיתית. איזו עמים חיו כאן בעבר? נגד מי נלחמו? מי ניצח במלחמות? על פי מידע היסטורי אנחנו מגלים האם אנשים חיו בבתים או בקתות או מערות? מה הם אכלו?

התשובות לשאלות הן האוצר עצמו. אוצר שמעשיר אותנו בידע ובהכרות עם העמים והקהילות שחיו כאן לפנינו.

אוצר זהב וכסף 

אוצר של זהב וכסף גם נתגלו בכמוית מרשימות ביותר במקומות כמו בחפירות ארכיולוגיות בעיר העתיקה בירושלים וליד העיר הקדומה אפולוניה בחוף השרון. לאוצר מסוג זה, של תכשיטים, דברי ערך ומטבעות של זהב וכסף, יש ערך כספי רב, כמובן. בנוסף, אנחנו מקבלים הצצה לחיים של נשים וגברים מתקופות קודמות.

אוצר לאומי

כל סוגי האוצר שמתגלים בארץ הם אוצר לאומי ושייכים למדינה ולא לאנשים פרטיים. כך, כל אחד יכול להגיע למוזיאון או למקום בו מוצג אוצר ולהנות ממנו, ללמוד ממנו וגם לשאוב השראה מהיצירתיות והיוזמה של עמים וקהילות שחיו באיזורינו לפני אלפי שנים.

ערב מרתק עם הרצאה על אוצרות ומיסטיקה בעולם 

להזמנת הרצאות לחוגי בית אודות אוצרות מסע בזמן ואגדות עם עתיקות ערב מלא הומור ואטרקציה עם שי אישי לכל משתתף השאירו הודעה באתר

נא להשאיר פרטים ברורים ומדויקים שירות מקצועי מענה מהיר