תמונות של חיפה הישנה צילומים

תמונות של חיפה הישנה צילומים 

חיפה היא אחת הערים המצולמות בישראל. בעבר ובהווה קרצה העיר לעדשות הצלמים הודות למבנה הטופוגרפי שלה והאדריכלות המשלב חדש וישן , מגדלי זכוכית ולצד שכונות מתפוררות , בוסתנים וארמונות מימים שהן הייתה עיר נמל ויכולה הייתה להשתלב בסיפורי אלף לילה ולילה. בעמוד זה רכזנו עבורכם תמונות של חיפה הישנה צילומים חדשים ומבט על עברה של העיר בתקווה שהעירייה תשכיל לשמר את העבר ואת הציביון המיוחד שהוא מקנה לחיפה.

בבחירות לראשות עיריית חיפה בשנת 2018 זכתה מתכננת ערים ואזורים עינת רותם קאליש. אין ספק שעם דוקטורט מכובד בנושא יש לה הרבה מה לתרום בתחום האדריכלות בחיפה המתפוררת. מעניין לעקוב ולראות גם בשנת 2020 אם דברים זזים בשטח .

עבר מפואר עתיד בסימן שאלה

אומרים שעיר ללא עבר אין לה עתיד . לחיפה יש עבר מפואר ששוקע בענן עשן . מבני העבר המפוארים שגרמו לכל העולם הערבי לשאת את עיניו לעיר הנמל , שוקעים  ומתפוררים ובקרוב לא יישאר מהם זכר. ואדי סליב שפעם בעבע במהומות חברתיות שוקע אל תוך הריסות וקירות מתפוררים שניצבים אילמים ואתם העבר שרובו ראוי לזיכרון .

בערים שונות בעולם הרבעים העתיקים עוברים תהליך שימור , תהליך של חידוש , לא באמצעות מגדלים מנוכרים ומיסים שגובה הרשות העירונית. הם נהפכים לפנינה עירונית, משקיעים בעבר , מרוויחים את העתיד . את המגדלים הקרים בונים בכניסה לעיר ובאזורי ההתרחבות האורבנית. מרכז העיר נשאר ועובר תהליך שימור פיזי ותרבותי .

תמונות ישנות של חיפה חורף 2018 

החורף השנה מאחר להגיע . כמה טיפות גשם שיורדות עושות ביניהן תחרות מי תיפול על חיפה ותזכה לטעום מהפירורים של הבתים המתפוררים. מה הם בסך הכל מבקשים ? עוד זריחה אחת , עוד מבט על השקיעה למפרץ חיפה , עוד הזדמנות לשמר את המראה האוריינטלי , אפילו מלון הם מוכנים להיות , מלון אורחים , מלון בוטיק בחיפה ואפילו גרליה , קחי אותי חיפה .

תמונות של חיפה הישנה צילומים  

תמונות של חיפה הישנה צילומים

תמונות של חיפה הישנה צילומים

צריח מסגד חיפה

צריח מסגד חיפה

בתים עתיקים בחיפה תמונות נוסטלגיות

בתים עתיקים בחיפה תמונות נוסטלגיות

זעקת הקירות החשופים בחיפה   

ותאמר ההיסטוריה אל העיר חיפה : אי בתייך המפוארים , איה ההיסטוריה שלך ?  ותאמר חיפה לא ידעתי . השומר עצמי אנוכי . ותאמר ההיסטוריה : קול טיח בתייך זועקים אלי מן האדמה ועתה עיר בטון את. אפורה ועלובה , לקחת את מראך ותרבותך הייחודי מעצמך. לא תוסיפי עוד להפיץ תמונות יפות של חיפה. לא תמשכי תיירות , לא יהיה לך עתיד ואין לך היסטוריה. והיה כל המוצא אותך על המפה ידלג לקיסריה.

בתים עתיקים בחיפה

בתים עתיקים בחיפה

ערוץ כאן סדרות לצפייה ישירה