תרגול אותיות כתב כיתה א דפי עבודה חינם להדפסה

תרגול אותיות כתב כיתה א דפי עבודה חינם להדפסה

בשירי הילדים אודות התלמידים שלומדים לקרוא ולכתוב את אותיות הא-ב העברי, לא מספרים לנו כמה תרגול נדרש על מנת ללמד לקרוא וכתוב. באמצעות דפי עבודה תרגול אותיות כתב כיתה א דפי עבודה חינם להדפסה, תוכלו ללמוד את האותיות, לתרגל כתיבה בזמן שנח לתלמיד ולהתקדם בחומר הלימודי.

תרגול אותיות כתב כיתה א דפי עבודה חינם להדפסה

תרגול אותיות כתב כיתה א דפי עבודה חינם להדפסה

הורידו כעת מהאתר דפי תרגול חינם

 

תרגול אותיות כתב כיתה א דף עבודה להורדה

22 אותיות א-ב כתיבה וקריאה 

עם תחילת שנת הלימודים הראשונה התלמידים עורכים היכרות עם האותיות בעברית. במקביל ללימוד ותרגול יום יומי בכיתה של שמות האותיות וכתיבה שלהן בצורה תקינה, כך שבהמשך עם לימוד הקריאה וזיהוי האותיות, ניתן יהיה להכשיר את התלמיד לכתיבה ולאחר מכן למקצועות לימוד נוספים, בהם נדרשים כישורי כתיבה  והבנת הנקרא.

גם בעידן הדיגיטלי חשוב לתרגל כתיבת אותיות 

בשנים האחרונות הטכנולוגיה המודרנית שינתה באופן דרמטי את הדרך בה אנו מתקשרים באמצעות כתיבה. עם זאת, למרות השימוש המוגבר במחשבים לכתיבה, מיומנות כתב היד נותרה חשובה בחינוך, בתעסוקה ובחיי היומיום.

למה חשוב לתרגל את כתיבת האותיות 

ישנם כישורי קריאה רבים המוערכים באופן קבוע כמנבאים הצלחה בקריאה. זיהוי אותיות נמנה עם המנבאים המובילים.

עם כניסתם לבית הספר, תלמידים מגיעים עם מגוון רמות מיומנות ומגוון רחב עוד יותר של ידע באותיות. לרובם יש ניסיון עם האלף-בית באמצעות שירת שיר האלף-בית. גננות אחרות יכולות לאיית את שמותיהן או לזהות הדפסים סביבתיים.

על מנת שהתלמיד יוכל לרכוש כישורי קריאה וכתיבה הוא צריך לתרגל את כתיבת האותיות, טרם תחילת השנה ותחילת הלימודים, על מנת להגיע עם ידע בסיסי בזיהוי אותיות.  על התלמידים להיות מסוגלים לזהות אותיות ולומר את שמותיהם בהקשר ומחוצה לו ובתוך הרצף ומחוצה לו. זה לא רק דיוק, אלא גם אוטומטיות, היכולת להיות מדויקת ומהירה בו זמנית, מה שתורם להצלחה מאוחרת יותר בקריאה.

צפו בווידאו שיר האלף בית – שיר ילדים – שירי ילדות אהובים – שירי ילדות ישראלית מאת נעמי שמר המשוררת האהובה 

מתי נכון להתחיל לתרגל כתיבה? כבר מגיל צעיר

לפיכך, לכתב יד עם עט ונייר יש עדיין תפקיד חשוב מילדות מוקדמת דרך חיינו הבוגרים, אך יותר ויותר אנשים עוברים מנייר לאופני תקשורת אלקטרוניים. מעניין, עם זאת, במחשבים אישיים רבים יש כיום יכולת זיהוי כתב יד כך שכתב יד כאמצעי אינטראקציה עם מחשבים הופך לנפוץ יותר. נראה אפוא שגם בעידן מודרני זה, כתב היד נותר מיומנות חשובה לתקשורת.

כאן תוכלו ללמוד ותרגל-  היכרות עם כל האותיות באלף בית העברי. הורידו חינם את דפי העבודה לתרגל את כתב היד שלכם. לתלמידי כיתוב א-ג מאגר מתחדש