שינוי קריירה

שינוי קריירה התקדמות בעבודה 

אולי הגיע הזמן להתקדם בעבודה ?

מאת אביב שולמן - התמחות במיקוד אנשים בכוחות שלהם ובמה הם טובים

עברו כבר כמה שנים מאז שאתה באותו תפקיד , אתה מיומן , מנוסה, ,יודע להתמודד עם בעיות ולפתור אותן ,עובדים חדשים שמגיעים מקבלים ממך הדרכה על העבודה .  כבר קיבלת מספר העלאות , צוינתה לטובה , ועכשיו ?

עיצוב קורות חיים  , שינוי קריירה ייעוץ קריירה 

 

 הגיע הזמן לבצע שינוי קריירה התקדמות בעבודה  ?

 

להתקדם בעבודה פירושו שאנחנו מקבלים הכרה על זה שאנחנו טובים . אנחנו במגמה של תנועה וצמיחה . תנועה יכולה להיות למעלה – לכוון של ניהול , ניהול אנשים או  ניהול תחום . תנועה יכולה להיות גם לרוחב – לתפקיד חדש מקביל , תחום אחר .

התקדמות בעבודה.  השינוי בתפקיד בעבודה עם בקידום לרוחב או כלפי מעלה הוא אחד הדברים החשובים לנו לעיתים בבחירת העבודה . פעמים רבות אנחנו רוצים להגיע למקום "שאפשר להתקדם בו" , והרצון הזה הוא תחושה טבעית לגיוון , הערכה מצד הארגון וגם משמעות נוספת בעבודה . לעיתים מקום העבודה שאינו מאפשר קידום או אפילו גיוון והרחבת תפקיד מתסכל ברמה כל כך גבוהה עד שאנחנו מעדיפים ללכת למקום אחר – מקום בו יעריכו אותנו יותר ויספק לנו יותר אפשרויות . כולנו רוצים להתקדם בעבודה , אצל חלק מאיתנו הדחף הזה, ההשגיות הוא חלק בלתי נפרד ממנו , חלק יכולים לוותר עליו כדי לזכות ביציבות מובטחת .

 

מזל טוב , אתה מנהל !

אז כל אחד יכול להיות מנהל ?  טבעי לחשוב שכל מי שטוב בתפקידו יכול להתקדם ולנהל אנשים אחרים באותו תפקיד.  וכבר רבות נכתב בסוציולוגיה הארגונית  על הפרדוקס בו אדם מוכשר מקודם לתפקיד שאינו מוכשר בו , כלומר לתפקיד ניהול . ואכן , להיות מנהל זה תפקיד מורכב שדורש יכולות , כישורים וניסיון . וכמו בכל דבר יש אנשים שמצוינים בניהול ויש שלא . מה שחשוב להבין שגם אם קודמת כי היית כל כך טוב בעבודה שלך , ועכשיו אתה מנהל , זה לא ברור מאליו שתדע גם לנהל אנשים אחרים . החדשות הטובות הן – אפשר ללמוד לנהל .  יש הרבה סגנונות ניהול , יש הרבה תפקידי ניהול הדבר החשוב ביותר זה לדעת לקרוא את המפה הארגונית ולדעת להתאים למערכת שכבר קיימת , לפחות בהתחלה . בהמשך כמנהל ותיק יותר תעשה את השינויים הרצויים לך .

כאשר אתה מתמודד לתפקיד ניהולי ראשון ,נסה לברר עם עצמך או בעזרת איש מקצוע את הנקודות הבאות שקריטיות לתפקיד ניהולי  :

 

  • מה מניע אותך ברצון להיות מנהל , האם זה שאתה רוצה שיעשו מה שאתה אומר? היוקרה המתלווה לתפקיד ? האם זה רצון להשפיע על המערכת ולקדם דברים עקרוניים מקצועית ?  נסה לתת לעצמך תשובה כנה ובאחוזים . חשוב לזכור שמנהל זה לא רק סמל סטאטוס.
  • מה מידת ההשפעה שלך על אנשים , האם אתה מצליח להניע אנשים?
  • עד כמה אתה יודע להאציל סמכויות ?לתת לאנשים אחרים לעשות בעצמם .עד כמה נראה לך שאתה היית עושה אותם הרבה יותר טוב .
  • ראיה מערכתית – לקחת את כל הגורמים בחשבון – הון אנושי , תקציב, מנהלים אחרים , פוליטיקה ועוד.
  • עד כמה אתה יכול ליצור "יחסי ציבור " ,ליצור נראות למחלקה שלך ?
  • עד כמה אתה משפיע על דרגים גבוהים ?
  • עד כמה אתה יכול לתכנן פעילות ,ובעיקר לעמוד בתכנון ?
  • עד כמה אתה מוכן לקחת סיכונים ,להיות יצירתי ולהסתכן במשהו חדש ?
  • איזה סגנון יש לך בקבלת החלטות ?

 

תשובות כנות וברורות על עצמך יעזרו לך למצוא את יעודך הניהולי בצורה טובה יותר וקבל החלטות בנושא שינוי קריירה התקדמות בעבודה 

פעמים רבות אנשים מגיעים לתפקידים בלי הכרות על עצמם וידיעה על הכיוון שלהם מתוך תקווה שכבר "נסתדר " , מה שפעמים רבות גם מכשיל אותם בתפקידם .

קודם כל למד את עצמך !

ייעוץ אישי בנושא עבודה וקריירה 

אביב שולמן-  התמחות במיקוד אנשים בכוחות שלהם ובמה  הם טובים .

מתן  פתרונות פרקטיים ויצירתיים בדרך להגשמה עצמית בקריירה ובחיים.

054-9299514 / aviv.shu@gmail.com